Site logo

Opinie o uczelniach w Lublinie

Czy warto studiować na lublińskich i lubelskich uczelniach?

Jak się studiuje w Lublinie i w lubelskim?

Zobacz, co o studiowaniu na lublińskich i lubelskich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

lubelskie
Joanna Domżał

Jak lubelskie uczelnie pomagają Ukrainie?

Politechnika Lubelska, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Akademia Zamojska pomagają swoim

Czytaj więcej »

Czy warto studiować w Lublinie i w lubelskim?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na lubelskie studia, zwiększa prawdopodobieństwo udanego wybrania kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów, na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach, bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „jak się studiuje”?, „jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „co jest fajnego, a co trudnego, w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o lubelskich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (jak oceniane są studia na UMCS), Politechnice Lubelskiej (co można sądzić o studiach na Lubelskiej „polibudzie”?), Uniwersytecie Medycznym w Lublinie (jak się studiuje na UMLub), Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie (jak wyglądają studia na UP Lublin). Warto zapoznać się z opiniami o mniej znanych uczelniach w samym Lublinie, a także z uczelniami w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim Dęblinie (Lotnicza Akademia Wojskowa), Białej Podlaskiej (Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II), Zamościu (Akademia Zamojska), Chełmie (Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie).
Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów z Lublina i Lubelszczyzny (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy z Lublina i innych lubelskich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba – można też nawiązać z nią kontakt np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury w Lublinie, Dęblinie, Zamościu, Chełmie.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję