Site logo

Inżynieria finansowa

Jest to dziedzina nauki ściśle połączona z matematyką finansową. Analizuje instrumenty rynku finansowego przy użyciu metod wyceny oraz sposobów ich wykorzystywania w zarządzaniu ryzykiem finansowym. Dostarcza narzędzi do modelowania i prognozowania zdarzeń na rynkach finansowych oraz zarządzania ryzykiem inwestycji. Gratka dla osób, które z pasją podchodzą do finansów.

Najczęściej wykładane przedmioty:

ilościowe zarządzanie ryzykiem, modelowanie i prognozowanie procesów finansowych, finanse, zarządzanie portfelem inwestycji, instrumenty pochodne, inżynieria finansowa, dyskretne modele wyceny instrumentów pochodnych, modelowanie struktury terminowej, zarządzanie ryzykiem, ciągłe modele wyceny instrumentów pochodnych, modelowanie i prognozowanie procesów finansowych, modelowanie zmienności i ryzyka, ekonometria finansowa i dynamiczna, analiza techniczna, instytucje rynku kapitałowego, finanse przedsiębiorstw, strategie finansowania i inwestowania firm, inwestycje alternatywne.

Po studiach:

Absolwenci pracują w instytucjach związanych z modelowaniem i prognozowaniem wielkości ekonomicznych i finansowych oraz wyceną instrumentów finansowych takic jak:

– przedsiębiorstwa – w dziłach finansowych,

– instytucje finansowe i ubezpieczeniowe,

– firmy zajmujące się doradztwem i logistyką,

– organy Komisji Nadzoru Finansowego.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję