Site logo

Co to jest terroryzm?

Terroryzm to jedno z największych zagrożeń dzisiejszego świata. Ataki terrorystyczne mają miejsce na całym świecie, a każdy z nich pochłania wiele ofiar. Większość z nas wie doskonale, czym jest terroryzm i jak jest niebezpieczny. Nie każdy jednak potrafi zdefiniować jego przeczyny i sposoby działania zorganizowanych organizacji terrorystyczbych. Jakie są źródła tego zjawiska? Jak służby specjalne walczą z terroryzmem na całym świecie? I wreszcie – w jaki sposób zachować w przypadku ataku terrorystycznego? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych udzielił dr Wojciech Wosek, były policjant, specjalista ds. terroryzmu oraz Kierownik Katedry Bezpieczeństwa Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

Terroryzm nie jest wynalazkiem naszych czasów. Działania terrorystyczne prowadzone były przez ludzi od wieków. Obecnie organizacje terrorystyczne dysponują zupełnie innymi środkami i sposobami działania. Do tych sposobów muszą się także dostosować służby zajmujące się zwalczaniem terroryzmu oraz zapobiegania atakom.

Więcej informacji na temat Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa i Administracji im. Eugeniusza Kwiatkowskiego znajdziesz tutaj. 

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję