Site logo

Studia e-biznes w Zielonej Górze

Studia z biznesu w cyfrowego | Zielona Góra

Gdzie na studia z e-biznesu w Zielonej Górze?

Wszystkie kierunki electronic business, (e-business) w Zielonej Górze i województwie lubuskim

List view

Opinie o studiach e-biznes

Poradniki dla przyszłych studentów kierunków związanych z electronic business (e-business) w Zielonej Górze i województwie lubuskim. Kierunki z biznesu cyfrowego okiem ekspertów, studentów, absolwentów i pracodawców.

Content manager pracuje nad treścią
Zawody
Olek Anikowski

Zawód: content manager

Co to jest zawód content manager – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży content manager? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania

Czytaj więcej »
Biznesowe
Redakcja Studia.pl

Biznes elektroniczny

Gospodarka elektroniczna (Electronic Commerce) jest powszechnie wykorzystywana we wszystkich nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstwach. Celem zajęć prowadzonych w ramach biznesu elektronicznego jest przygotowanie studentów do prowadzenia

Czytaj więcej »

Zobacz inne studia związane z informatyką i biznesem w Zielonej Górze

Szukasz innych studiów związanych z IT? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania z informatyki w Zielonej Górze

Kierunek e-biznes - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania e-biznesu. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto iść na studia z e-biznesu w Zielonej Górze i województwie lubuskim?

Zastanawiasz się nad studiowaniem w Zielonej Górze na uczelni państwowej lub prywatnej kierunku związanego z electronic business (e-business)? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Co warto wiedzieć o studiach związanych z biznesem w Internecie? Jeśli wahasz się, czy ma sens studiowanie jednego z kierunków IT związanych z przedsiębiorczością np. e-biznes, przedsiębiorczość w internecie, o poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia e-biznesowe – dowiedz się o nich więcej.
Sprawdź, co to są studia e-biznesowe, jakie dają możliwości studiowania i pracy dla absolwentów. Kierunki związane z e-biznesem dostępne są na studiach inżynierskich (3,5 roku), licencjackich (3 lata) oraz na magisterskich studiach uzupełniających (2 lata). Studia związane z biznesem elektronicznym to zdobywanie zarówno kompetencji z obszaru IT, jak i z zarządzania firmami, ludźmi, procesami, projektami. Podczas studiów będziesz zdobywać kompetencje z takich obszarów, jak sprzedaż i handel elektroniczny (e-commerce, programy lojalnościowe), funkcjonowania przedsiębiorstwa w sferze wirtualnej (e-enterprise), e-usług finansowych (fintech, e-banking), analiz procesów i zjawisk ekonomicznych gospodarki cyfrowej (e-economy), elektronicznego społeczeństwa (e-society), elektronicznego rządu (e-government), edukacji zdalnej e-learning, rozwiązaniami mobilnymi (m-business), produktami inteligentnymi (Intentet of Things). e-Biznes to także zastosowanie rozwiązań informatycznych w zarządzaniu firmami i instytucjami, takich jak platformy do relacji firm z partnerami biznesowymi i zarządzania procesami sprzedażowymi w biznesie (business-to-business – B2B, business-to-costumer B2C, costumer CRM), systemami wspierającymi komunikację i administrację (intranet, systemy obiegu dokumentów, systemy zamówień), rozwiązania do zarządzania procesami biznesowymi (Business Process Management), analityki biznesowej (Business Intelligence) i technologii semantycznych (Semantic Web).
Na podyplomówkach z biznesu elektronicznego uzyskasz podstawowe kompetencje w dziedzinie biznesu lub pogłębisz wiedzę z wcześniejszych etapów edukacji.

Na pewno interesuje Cię, jakie kierunki i specjalności w zakresie studiów biznesowych masz do wyboru. Można je pogrupować ze względu na obszary, w których będziesz prowadzić swoją aktywność biznesową w Internecie oraz rodzaj kompetencji IT, jakie będą potrzebne w prowadzeniu aktywności gospodarczej.

 • Przedsiębiorczość w internecie: Wiesz czego na pewno nie osiągniesz bez internetu? Nie zdołasz studiować na kierunku przedsiębiorczość w internecie. To chyba oczywiste! Ten kierunek wręcz wymusza dostęp do sieci i jest stworzony z myślą o przyszłych menedżerach poruszających się w przestrzeni wirtualnej jak ryby w wodzie. Studiowanie przedsiębiorczości w internecie ma dać ci możliwość zdobycia wiedzy i specjalistycznych umiejętności, dzięki którym zdołasz opanować arkana internetowego handlu i uzyskasz kwalifikacje pozwalające na swobodny rozwój rozmaitych przedsięwzięć gospodarczych. Dzięki przedsiębiorczości w internecie maturzyści zdobędą ciekawy zawód, dający moc satysfakcji i pozwalający na nieustanny rozwój. Studia przedsiębiorczość w internecie są ponadczasowe, gdyż rozwijać się będą tak długo, jak długo rosnąć będzie handel w internecie. Wszystkie sygnały na niebie i ziemi wskazują, że ten proces trwać będzie jeszcze długie, długie lata. Studia trwają trzy lata. Nauczysz się sprawnego “serfowania” po krainie gospodarki. Zaopatrzysz się w wiedzę na temat możliwości, jakie stwarza sieć ludziom myślącym o założeniu własnego biznesu. Dowiesz się jak założyć przedsiębiorstwo internetowe, jak nim kierować, by przynosiło dochody. Jak bronić się przed nieuczciwą konkurencją? Jak zabezpieczyć swoje finanse przed cyberprzestępcami? Dzięki studiom na przedsiębiorczości w internecie nabędziesz sprawności w obsłudze różnych narzędzi informatycznych przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej. Podszkolisz także język obcy. Na tę specjalizację kładzie się bardzo duży nacisk. Rozwijający się internet wymaga od swoich użytkowników znajomości przynajmniej jednego języka obcego na bardzo wysokim poziomie. Kierunek zapewni ci komfortowe warunki do nauki nawet kilku języków obcych, by jeszcze sprawniej uczestniczyć w dynamizacji elektronicznego handlu. Absolwent może kontynuować naukę na uczelniach ekonomicznych, na zarządzaniu lub na marketingu. Czeka na ciebie ciekawa praca. Możesz zająć się szkoleniem przedsiębiorców, planujących przeniesienie interesów w wirtualną rzeczywistość. Uzyskane umiejętności i wiedzę będziesz także mógł wykorzystać w pracy na stanowisku menedżera i samodzielnie zarządzać handlem w internecie. Jako znawca tematyki gospodarczej przydasz się w różnych serwisach aukcyjnych. Poradzisz sobie także w roli specjalisty od wdrażania skomplikowanych urządzeń usprawniających lub chroniących transakcje setek tysięcy ludzi. Absolwenci kierunku przedsiębiorczość w internecie będą musieli nieustannie się uczyć, by sprostać wymogom nowoczesnego handlu i być na bieżąco z dynamicznie rozwijającą się internetową gospodarką.
 • Przedsiębiorczość cyfrowa: Studia na kierunku przedsiębiorczość cyfrowa odbywają się w języku angielskim, a angielska nazwa kierunku to Master of Digital Entrepreneurship w skrócie MoDE. MoDE to interdyscyplinarne studia dla osób, które chcą związać swoją przyszłość z rewolucją cyfrową, e-biznesem, nowoczesnymi technologiami w życiu codziennym i gospodarce. Program łączy nauki społeczne, humanistyczne, ekonomiczne, prawnicze i techniczne.
 • Biznes elektroniczny: Studia na kierunku biznes elektroniczny przygotowują do prowadzenia własnego biznesu w internecie. Dynam­icznie rozwi­ja­jące się tech­nolo­gie kom­put­erowe, infor­ma­cyjne oraz inter­ne­towe doprowadz­iły do rewolucji w gospo­darce nada­jąc jej nowy glob­alny wymiar. Studia przygotowują w zakresie prawidłowego i kompleksowego posługiwania się technologiami teleinformatycznymi, metodami i narzędziami informatyki. Studenci tej specjalności zdobywają wiedzę na temat specyfiki zastosowań technologii informacji i telekomunikacji w różnych środowiskach biznesowych.
 • Nowe media i e-biznes: Studia na kierunku nowe media i e-biznes mają na celu nauczyć w praktyczny sposób wykorzystywać narzędzia nowych mediów, analityki i e-commerce do działalności biznesowej. Studia powstały z myślą o odpowiedź na potrzeby rynku pracy w zakresie specjalistów posiadających umiejętności kreowania wizerunku, budowania marki i promocji produktów. W trakcie studiów słuchacz zdobywa wiedzę z wiedzę z zakresu socjologii, psychologii, nauk o mediach i kulturze, nauk o poznaniu i komunikacji społecznej, marketingu i zarządzania. Absolwent kierunku nowe media i e-biznes odnajdzie się na rynku pracy w obszarach promocji usług i towarów, kreowania wizerunku firmy, we współpracy z mediami i pracy w mediach. Dodatkowo jest przygotowany do prowadzenia własnej działalności biznesowej.
 • Informatyka w biznesie: Studia na kierunku informatyka w biznesie są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na specjalistów w zakresie informatyki ekonomicznej. Zajęcia mają na celu przekazanie studentom podstawowej wiedzy z zakresu informatyki w szeroko rozumianym biznesie. Poza ogólną wiedzą ekonomiczną, studia dostarczą absolwentom umiejętności praktycznego wykorzystania narzędzi informatycznych na potrzeby wspomagania procesów biznesowych.
 • Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie: Studia na kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie łączą ze sobą wiedzę z zakresu informatyki, analizy danych z wiedzą z zakresu zarządzania i ekonomii. Rozwój technologii informacyjnych i komunikacyjnych wpływa na współczesne środowisko biznesowe a co za tym idzie wpływa na zapotrzebowanie na specjalistów z tych dziedzin. Program studiów powstał przy współudziale praktyków biznesu. Studia mają charakter praktyczny. Absolwenci kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie znajdą zatrudnienie w charakterze specjalisty zarządzania informacją, analityka informacji i raportów medialnych, specjalisty ds. zastosowań informatyki, analityka mediów społecznościowych, specjalisty ds. rozwoju organizacji, specjalisty do spraw sprzedaży z dziedziny IT.
 • Marketing i biznes elektroniczny: Studia na kierunku marketing i biznes elektroniczny są interdyscyplinarne. Łączą ze sobą zalety studiów nad marketingiem z wiedzą z biznesu w internecie. Zajęcia przygotowują do korzystania z technologii cyfrowych i sieci Internetu w szeroko rozumianym biznesie internetowym, jako odpowiedzi na potrzeby rynku zarówno europejskiego jak i polskiego. Efektem procesu kształcenia na tym kierunku, jako realizacja misji, są umiejętności wykorzystania wiedzy, metod i narzędzi analitycznych do efektywnych działań w Internecie i szeroko rozumianym biznesie elektronicznym. W trakcie studiów słuchacz może wybrać dwie ścieżki kariery. Rozwijać się w marketingu internetowym lub w handlu elektronicznym i budowaniu relacji w sieci.
 • Marketing internetowy i e-biznes: Studia na kierunku marketing internetowy i e-biznes są interdyscyplinarne. Łączą ze sobą zalety studiów nad marketingiem z wiedzą z biznesu w internecie. Głównym celem studiów jest kształcenie w zakresie najnowszych technik marketingowych wykorzystywanych w sieci, jak również zapoznanie z charakterystyką prowadzenia biznesu internetowego.
 • Handel elektroniczny (e-commerce): Studia na kierunku handel elektroniczny są połączeniem wiedzy z zakresu ekonomii z wiedzą o marketingu internetowym. Głównym celem studiów jest przekazanie słuchaczom najbardziej aktualnego, kompleksowego oraz praktycznego know-how dotyczącego wykorzystania internetu do celów sprzedażowych.
 • Zarządzanie E-biznesem: Studia na kierunku zarządzanie e-biznesem są interdyscyplinarne. Łączą ze sobą wiedzę z zakresu biznesu, ekonomii z wiedzą z zakresu zarządzania. Głównym celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do otwarcia i profesjonalnego zarządzania biznesem elektronicznym funkcjonującym w warunkach rozwijającej się gospodarki. W ramach programu uczestnicy zdobędą rzetelną i aktualną wiedzę oraz uzyskają wiele praktycznych umiejętności niezbędnych do twórczego i efektywnego wykorzystania technologii ICT oraz narzędzi informatycznych i Internetu w pracy zawodowej. W trakcie zajęć studenci nabywają wiedzę i kompetencje do zarządzania własnym biznesem w warunkach dynamicznie rozwijających się technologii informatycznych.
 • Biznes elektroniczny: Studia na kierunku biznes elektroniczny są ukierunkowane na przygotowanie zawodowe absolwentów w zakresie prawidłowego i kompleksowego posługiwania się technologiami teleinformatycznymi, metodami i narzędziami informatyki. W trakcie zajęć słuchacze zdobywają wiedzę na temat specyfiki zastosowań technologii informacji i telekomunikacji w różnych środowiskach biznesowych i w instytucjach non-profit.


Studia w Zielonej Górze i województwie lubuskim

Zielona Góra to ośrodek akademicki, który w połączeniu z pobliskim Sulechowem tworzy jeden z dwóch głównych ośrodków akademickich w zachodniej Polsce. Szukający kierunku dla siebie, mogą skorzystać z ponad 100 propozycji w ramach studiów licencjackich, inżynierskich, jednolitych magisterskich i magisterskich uzupełniających oraz studiów podyplomowych. Bogata oferta sprawia, że na studia w Zielonej Górze decydują się zarówno osoby z regionu, jak i przyjezdni studenci. Co roku na tutejszych uczelniach studiuje 10 tysięcy osób, a kilka tysięcy opuszcza mury uczelni jako absolwenci. Absolwenci oraz studenci mogą skorzystać z oferty pracy około 129 tysięcy firm, które zarejestrowane są w województwie lubuskim. Dodatkowym atutem tego miejsca jest bliskość granicy z Niemcami, gdzie również cenieni są wykształceni specjaliści z lubuskich uczelni. Alternatywą może być poszukiwanie zawodowego spełnienia w Wielkopolsce lub w województwie zachodniopomorskim.Zielona Góra znana jest również ze wspaniałej zieleni miejskiej i parków, w którychmożna odpoczywać między zajęciami lub aktywnie spędzać czas. Wśród parków warto zwrócić uwagę na Piastowski, Świętej Trójcy, Sowińskiego oraz Dunikowskiego, a to tylko kilka z wielu propozycji. Można skorzystać również z licznych koncertów, spektakli teatralnych, wystaw oraz z kin alternatywnych. Wieczorami życie studenckie przenosi się do lokalnych restauracji, pubów i barów, na których liczbę również nie można narzekać. Miłośnicy historii mogą odwiedzić Muzeum Etnograficzne, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Park Książęcy Zatonie, czy Ruiny Pałacu w Zatoniu. Rozbudowany campus uniwersytecki to miejsce, w którym tętni życie studenckie. W tutejszych szkołach wyższych znajdziecie wysokiej klasy infrastrukturę uczelnianą, która jest nowoczesna i dostosowana do europejskich standardów. Życie akademickie województwa lubuskiego to nie tylko Zielona Góra i Sulechów. Potencjalni studenci mogą wybierać również z oferty uczelni z Gorzowa Wielkopolskiego, Żar, Kostrzyna nad Odrą i Słubic.

Studia podyplomowe z informatyki w Zielonej Górze i województwie lubuskim

Gdzie w Zielonej Górze i województwie lubuskim zdobywać wiedzę na podyplomówkach z programowania - stacjonarnych i on-line?

Praca po studiach z e-biznesu

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku e-biznes na zielonogórskich i lubuskich uczelniach?

Studia na kierunkach biznesowych należą do wymagających. Dziedzina stale się rozwija, dlatego wiedza zdobyta na studiach nie oznacza końca nauki, osoby wiążące swoją przyszłość z wykonywaniem pracy w banku, finansach czy prowadząc własną działalność gospodarczą muszą być przygotowane na ciągły rozwój i dostosowanie zdobytej wiedzy do zmieniającego się prawa i stosunków międzynarodowych. Przyszli biznesmeni muszą być osobami cierpliwymi z dużą zdolnością analitycznego myślenia oraz świetnie znać języki obce. Jeśli chodzi o zatrudnienie, to absolwentów tych kierunków stale poszukują instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, instytucje bankowe oraz cały sektor finansowy. Dodatkowo osoby kończące te kierunki znajdą zatrudnienie we wszystkich przedsiębiorstwach na stanowiskach kierowniczych. Studia doskonale przygotowują do prowadzenia własnej działalności biznesowej, ponieważ łączę one ze sobą wiele dziedzin nauki. Absolwent musi wykazywać się umiejętnością zarządzania, kierowanie oraz umiejętnością szybkiego podejmowania decyzji i dużą odpornością na stres.

Ekonomia i biznes to bardzo ciekawy kierunek, zapewniający różne możliwości zatrudnienia i satysfakcjonujące wynagrodzenie. Należy sobie jednak odpowiedzieć na zasadnicze pytanie – czy ma się wyżej wymienione cechy i umiejętności. Jeśli tak, to rzeczywiście warto spróbować swoich sił w branży zarządzania i marketingu.

 • Menedżer produktu: Do zawodu menedżera produktu dobrze przygotowują studia z zakresu ekonomii, marketingu i biznesu, reklama i kreowanie wizerunku. Menedżer produktu to osoba, która zajmuje się zbieraniem informacji od klientów o ich potrzebach i wdrażaniem ich w życie. W trakcie pracy menedżer skupia się na generowaniu nowych pomysłów na produkt, który zaspokoi potrzeby rynku, tak aby maksymalizować dochody firmy. Dodatkowo do jego obowiązków możemy zaliczyć: wykonywanie planów rozwoju, udoskonalanie i modyfikowanie aktualnego portfela produktów, wdrażanie strategii, tworzenie analizy finansowych dla produktu oraz przewidywanie wad i opracowywanie rozwiązań tych wad. Osoby chcące podjąć zatrudnienie na tym stanowisku powinny ukończyć studia z zarządzania o specjalizacji marketing, powinny cechować się otwartością na ludzi i dobrą obsługą komputera. Przyszli produkt menedżerowie znajdą zatrudnienie we wszystkich firmach, które zarządzają portfelem swoich produktów. Absolwenci studiów z zakresu zarządzania, reklamy, kreowania wizerunku, marketingu i biznesu mogą znaleźć zatrudnienie jako marketingowcy, kierownicy i menedżerowie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach handlowych, przedsiębiorstwach usługowych, instytucjach, fundacjach, stowarzyszeniach pozarządowych, biznesie, bankach, urzędach administracji państwowej i samorządowej.
 • Menedżer projektu – project manager: Do zawodu menedżera projektu najlepiej przygotowują studia biznesowe i ekonomiczne. Najbardziej dopasowane są takie kierunku jak ekonomia i biznes, psychologia biznesu, analiza i zarządzanie w biznesie, przedsiębiorczość, ekonomia biznesu i finanse. Praca menedżera projektu polega na tym aby konkretne zadanie było przeprowadzone w odpowiedni sposób, a przez to rozumiemy: brak chaosu, jasno określone zadania i termin, jasno określone obowiązki. Właśnie w tym celu zatrudniany jest project manager. Osoba na tym stanowisku zarządza grupa osób odpowiedzialnych za tworzenie projektu, w taki sposób aby ze wszystkim zdążyć na czas. Dodatkowo osoba na tym stanowisku odpowiedzialna jest za wykonanie biznesplanu, analizę rynku oraz monitoruje działania konkurencji. Jest to swego rodzaju łącznik między pracownikami, a zarządem i firmami zewnętrznymi. Menedżer projektu znajdzie zatrudnienie w każdym przedsiębiorstwie, w którym przeprowadzane są prace projektowe. Absolwenci kierunków związanych z przedsiębiorczością, ekonomią i biznesem będą musieli nieustannie się uczyć, by sprostać wymogom nowoczesnego handlu i być na bieżąco z dynamicznie rozwijającą się gospodarką. Studia dają możliwość znalezienia pracy jako menedżerowie projektu, menedżer innowacji, specjalista ds. pozyskiwania funduszy, animator ds. przedsiębiorczości, animator gospodarczy ds. rozwoju technologicznego czy animator gospodarczy ds. rozwoju regionalnego. Osoby, które ukończyły studia są w stanie w sposób naukowy i transdyscyplinarny zajmować się złożonymi kwestiami społeczeństwa cyfrowego. Posiadają podstawową wiedzę niezbędną do opracowania i wdrożenia koncepcji przedsiębiorczości oraz pracowania nad projektami.
 • Przedsiębiorca – właściciel firmy: Do prowadzenia własnej działalności gospodarczej najlepiej przygotowują studia z zakresu ekonomii, biznesu, finansów i rachunkowości, analizy i zarządzania w biznesie, ekonomii biznesu i finansów, przedsiębiorczości. Zawód przedsiębiorcy należy do bardzo wymagających w naszym kraju. Prowadzenie własnego biznesu jest dla osób wytrwałych, które dążą do określonego celu. Aby ułatwić sobie start na tym trudnym rynku warto ukończyć na początek odpowiednie studia. Studia z zakresu finansów i rachunkowości wydają się być najlepszym rozwiązaniem, gdyż już na start wiemy jakie czekają nas koszty i rozwiązania podatkowe. Dodatkowo potrafimy przygotować analizę szans i zagrożeń. Zawód choć trudny to potrafi dawać wiele satysfakcji, ponieważ wszystko co robimy robimy dla siebie i każdy sukces smakuje podwójnie. Absolwent kierunku przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami, przedsiębiorczość, biznes, finanse i ekonomia przygotowani są do uruchomienia i prowadzenia własnej firmy. Studia pozwalają na uzyskanie wiedzy z zakresu skutecznego zarządzania innowacjami i korzystać ze środków unijnych. Słuchacze uczą się praktycznego analizowania i diagnozowania potencjału rozwojowego i innowacyjnego firmy co pozwala im na prowadzenie własnego biznesu.
 • Informatyk w biznesie IT: Studia informatyczne mogą być dobrym wstępem do budowy ścieżki kariery w biznesie IT, sprzedaży urządzeń elektronicznych oraz oferowania usług informatycznych, sprzedaży i wdrożenia zarówno gotowych, jak i tworzonych na zlecenie klienta aplikacji. Twoja praca w roli przedstawiciela handlowego to promocja i sprzedaż produktów i usług IT “w terenie”. Możesz pracować dla producentów sprzętu, oprogramowania, usług, resellerów i firm sprzedających do użytkownika docelowego – biznesowego (small business i duże korporacje, tzw.sektor enterprise), instytucji (sektor public) oraz prywatnych użytkowników. Będziesz zajmować się budowaniem relacji biznesowych, budować świadomość marki swojego pracodawcy i oferowanych przez niego brandów IT, zachęcać do zamawiania oraz sprzedawać oferowane produ

Praca po studiach w Zielonej Górze i w województwie lubuskim

Rynek pracy w Zielonej Górze i okolicach jest bardzo atrakcyjny i doskonale wypada w zestawieniu ze średnią krajową. Dzięki temu absolwenci lubuskich uczelni nie mają problemu z płynnym wejściem na rynek pracy oraz znalezieniem atrakcyjnego zatrudnienia. Korzystają z tego również przyjezdni, którzy mimo ukończenia studiów w innych regionach Polski, ostatecznie decydują się na migrację do województwa lubuskiego. Obecnie w Zielonej Górze stopa bezrobocia wynosi 4% i jest o ponad połowę niższa niż średnia krajowa. Korzystnie wypada również stopa bezrobocia dla całego województwa, która oscyluje w granicach 5,8%. To również około 0,5% mniej niż średnia krajowa. W województwie lubuskim funkcjonują zakłady z wielu branż, w tym również rolnictwo i przemysł winny, co jest dużym atutem dla studentów różnych kierunków. Wiele z tych firm decyduje się na współpracę gospodarczą z firmami niemieckimi, dlatego na rynku pracy bardzo cenieni są absolwenci z językiem niemieckim. Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalną i generującą największe przychody firmą z województwa lubuskiego jest Cinkciarz.pl. Ten internetowy kantor wymiany walut pochodzi właśnie z Zielonej Góry. W gronie największych pracodawców znajdują się również Stelmet Sp. z o. o. z Zielonej Góry, Kaskat Sp. z o. o. z Gorzowa Wielkopolskiego, Seco/Warwick Europe Sp. z o. o. i Sprick Rowery Sp. z o. o. ze Świebodzina. Ponadto warto wymienić takie firmy jak SE Bordnetze Polska Sp. z o. o. i Faurecia Gorzów Sp. z o. o. z Gorzowa Wielkopolskiego, czy Gedia Poland Sp. z o. o. z Nowej Soli. Wykaz firm i miejscowości, w których się one znajdują, wskazuje na to, że całe województwo jest atrakcyjne gospodarczo dla absolwentów. Lokalny rynek pracy w lubuskiem jest im bardzo przyjazny, dlatego Zielona Góra i inne tego województwa są warte tego, by rozpocząć w nich studia.

Zawód: pracownik help desku (IT support)

Co to jest zawód pracownik help desku IT  – co musisz wiedzieć. Na czym polega ta praca w branży informatyk? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Kim jest pracownik help desku (IT support)? Pracownik help desku, znany również jako IT support, to osoba

Czytaj więcej »

Zawód: specjalista ds. cyberbezpieczeństwa

Co to jest zawód specjalista ds. cyberbezpieczeństwa – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży specjalista ds. cyberbezpieczeństwa? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Kim jest specjalista od cyberbezpieczeństwa?  Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa jest profesjonalistą odpowiedzialnym za ochronę

Czytaj więcej »

Zawód: specjalista ds. e-commerce

Co to jest zawód specjalista ds. e-commerce – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży specjalista ds. e-commerce? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym zajmuje się specjalista ds. e-commerce?  Specjalista ds. e-commerce (specjalista sprzedaży internetowej) to

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję