Site logo

Van Gogh nie obciął sobie ucha?

Vincent Van Gogh nie był szaleńcem – to rewelacje niemieckiego naukowca, który w wywiadzie dla francuskiego “Le Figaro” podważa tezy stawiane przez historyków sztuki! Hans Kaufman z Uniwersytetu w Hamburgu twierdzi, że ucho holenderskiemu twórcy obciął jego francuski rywal, równie sławny XIX-wieczny malarz Paul Gaugin.

Kolega Van Gogh

Świadczą o tym odnalezione zeznania świadków. Pomiędzy artystami doszło do bojki w Arles na południu Francji. Jeden wyciągnął nóż, drugi chwycił za szablę!

Van Gogh powiedział później policji, że sam się okaleczył, by nie narażać kolegi na pobyt w wiezieniu. Jednak to wydarzenie bardzo nim wstrząsnęło. Pogłębiło u niego psychiczną depresję (spowodowaną toksycznymi składnikami farb), która zakończyła się samobójstwem niespełna rok później.

Źródło: RMF FM

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Zawód: Policjant

Policja – stutysięczna formacja czuwająca nad bezpieczeństwem ludzi i porządkiem publicznym. Co należy zrobić i jakie spełnić wymagania by zostać jednym z członków tej służby?

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję