Studia na kierunku administracja i polityka publiczna na Akademii Ignatianum w Krakowie to studia I i II stopnia . Studia prowadzone są zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studia prowadzone są w języku polskim, ale na studiach licencjackich można także wybrać specjalność anglojęzyczną.
Studia na kierunku administracja i polityka publiczna na Akademii Ignatianum w Krakowie w trybie stacjonarnym są bezpłatne, a w trybie niestacjonarnym są płatne.
Znajomość zagadnień z zakresu polityki publicznej pozwala na zrozumienie wyzwań i projektowanie najskuteczniejszych działań zmierzających do zapewnienie warunków rozwoju obywatelom. Przygotowanie administracyjne umożliwia praktyczne wdrażanie najlepszych rozwiązań.
Zdobyte w czasie studiów wiedza i umiejętności, wraz z rozwijanymi kompetencjami społecznymi, przygotowują absolwenta do przyszłej samodzielnej pracy w instytucjach administracji państwowej, samorządowej jak i innych, wymagających przygotowania do działań z zakresu szeroko rozumianej administracji publicznej (w tym i na rzecz organizacji pozarządowych).
Absolwent tej specjalności jest w szczególnym stopniu przygotowany do pracy w instytucjach i urzędach administracji samorządowej. Dla skuteczności jego pracy niezbędne jest także posiadanie wiedzy z zakresu pozyskiwania dodatkowych funduszy na rzecz jednostek samorządu terytorialnego, dlatego jest przygotowany do opracowywania oraz późniejszego zarządzania projektami korzystającymi z wsparcia funduszy europejskich.
Specjalność ta przygotowuje do pracy w instytucjach i urzędach administracji państwowej. Mając rozeznanie w zasadach funkcjonowania państwa i jego służb, przy uwzględnieniu politycznego kontekstu, jest przygotowany do efektywnego i bezstronnego działania na rzecz państwa.
Absolwent tej specjalności jest w stopniu szczególnym przygotowany do prowadzenia analiz z zakresu polityk publicznych w różnych dziedzinach oraz posiada umiejętność właściwego koordynowania działań z tego zakresu. Dzięki tym umiejętnościom absolwent może podejmować pracę tak w instytucjach państwowych, jak i regionalnych samorządowych, gdzie dostrzeganie złożoności działań państwa i samorządu jest szczególnie potrzebna.