Tutorial – wstawianie przypisów i bibliografii do tekstu w Wordzie

Jeżeli nie wiesz jeszcze, jak umieścić w Wordzie lub innym edytor tekstu przypis do danego materiału źródłowego, ten artykuł jest dla Ciebie. Pokażę ci w jaki sposób umieścić przepis i w jaki sposób najprościej reagować bibliografię.

Garść istotnych informacji o wstawianiu przypisów

Kiedy mamy już napisany tekst, przystępujemy do dodania przepisu. Zwykle odwołanie wstawiamy przed znakiem kropki. Wchodzimy do menu odwołania. Dodajemy przypis i na dole strony ukazuje nam się miejsce służące do tego by wpisać dane biograficzne lub komentarz. Koniecznie trzeba zawrzeć tu takie dane jak nazwisko i imię, tytuł dzieła, miejsce i rok wydania oraz strony, z których korzystaliśmy.  Więcej o tym, jak tworzyć przypisy przeczytasz w artykułach o APARACIE KRYTYCZNYM.  Kiedy wrócimy do miejsca, w którym wstawiliśmy przypis, widzimy jedynkę bądź inną cyfrę lub liczbę w indeksie górnym i ta cyfra lub liczba odsyła nas do tekstu na dole strony opatrzonego tym samym numerem.

Co z bibliografią?

Gdy w treści pracy wprowadzony został choć jeden przypis, należy dołączyć do niej bibliografię. W jaki sposób to zrobić najlepiej? Trzeba wydzielić konkretną część pracy i zatytułować ją “Bibliografia”. Aby uniknąć pomyłek, najlepiej skopiować treść przepisu i odpowiednio go edytować. Trzeba przestawić kolejność nazwiska autora oraz jego imienia oraz usunąć informacje o stronach, z których korzystaliśmy. Przypis oraz informacja bibliograficzna stanowią komplet.

Czego się nauczyłeś?

Opisałem wam najbardziej elementarny sposób pracy z przypisami i bibliografia. Zaznaczam, że nie użyliśmy tu żadnej z opcji automatyki na którą pozwalają współczesne menedżery bibliografii oraz edytory tekstu. O bardziej zaawansowanych opcjach dowiesz się z artykułów na temat redagowania pracy dyplomowej.

Może to Cię zainteresuje?

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Gdzie studiować
Miłosz Szkudlarski

Uczelnia dostosowana do potrzeb rynku

Od 5 lat Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest najchętniej wybieraną uczelnią biznesową w Polsce. Blisko 15 tysięcy studentów kształci się na czterech wydziałach: Nauk Ekonomicznych,

Czytaj więcej »
Słowniczek studenta
Miłosz Szkudlarski

Magister

Magister (mgr) – oznacza tylko, że po studiach licencjackich lub inżynierskich skończyłeś studia drugiego stopnia. Ewentualnie jednolite magistetrskie – takie jak farmacja, medycyjna czy prawo.

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję