Site logo

Studia w Lesznie

Studia w Lesznie mogą być dobrą opcją nie tylko jeśli jesteś mieszkańcem regionu leszczyńskiego. To także dobra opcja, jeśli myślisz o studiowaniu w Poznaniu lub Wrocławiu. Macie w Lesznie całkiem interesujące możliwości zdobycia wykształcenia, o których chcemy Wam dzisiaj opowiedzieć.

Czy warto studiować w Lesznie?

Na pewno Leszno jest tobie znane, jeśli pasjonujesz się szybownictwem lub żużlem. Miasto nazywane jest polską stolicą szybowcową. Znajduje się tutaj największe w Europie lotnisko Centralnej Szkoły Szybowcowej Aeroklubu Polskiego w Lesznie, To jedno z najdogodniejszych dla szybownictwa miejsc na świecie. Nic więc dziwnego, że miasto promuje się hasłem “Rozwiń skrzydła”. Z kolei Unia Leszno to klub znany każdemu kibicowi “czarnego sportu, wielokrotny zdobywca najwyższych trofeów w tej dyscuplinie. Zatem podczas studiów możesz nauczyć się latać szybowcem i spędzać czas np. na Pikniku Szybowcowym czy na stadionie żużlowym.

Także aktywne spędzanie czasu po zajęciach umożliwiają walory turystyczme – atrakcyjne zwłaszcza dla miłośników turystyki pieszej, rowerowej czy kajakowej.

Nie znaczy to, że gospodarczo miasto jest pustynią – działa tutaj pona 9 tys. firm, w tym znacząca liczba z kapitałem zagranicznym. Masz więc gdzie zdobywać wiedze praktyczną i staże podczas studiowania.

Uczelnie w Lesznie

Studia na leszczyńskich uczelniach możesz realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

PWSZ Leszno

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. J. A. Komeńskiego w Leszniejest uczelnią głęboko zakorzenioną w środowisku lokalnym, szybko reagującą na potrzeby gospodarcze i społeczne. Władze uczelni dokładają wszelkich starań, by wyposażyć studentów w rzetelną, stale aktualizowaną wiedzę i umiejętności zawodowe cenione na współczesnym rynku pracy.

Uczelnia ściśle współpracuje ze środowiskiem biznesowym, co przekłada się na wysoką jakość procesu kształcenia i dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb pracodawców. PWSZ w Lesznie, jako pierwsza uczelnia w Polsce, podjęła się organizacji nowatorskich studiów prowadzonych w systemie dualnym, które zakładają równoczesne zdobywanie wiedzy akademickiej oraz doświadczenia zawodowego w partnerskich przedsiębiorstwach.

WSH w Lesznie

Wyższa Szkoła Humanistyczna w Lesznie im. Króla Stanisława Leszczyńskiego jest najnowocześniejszą uczelnią niepubliczną w regionie, cechującą się rozwiniętą infrastrukturą techniczną. Misją uczelni jest kształcenie studentów w zakresie nauk społecznych, medycznych oraz humanistycznych na najwyższym poziomie. WSH stale rozbudowuje swoją ofertę edukacyjną i dopasowuje ją do potrzeb lokalnego rynku pracy. Rozwijana jest ponadto współpraca ze środowiskiem biznesowym, dzięki czemu studenci mogą odbywać praktyki i staże w zróżnicowanych przedsiębiorstwach działających na terenie Leszna i okolic.

Studia podyplomowe w Lesznie

Studia podylomowe w Lesznie prowaza takie uczelnie, jak:

  • PWSZ Leszno,
  • WSH Leszno.

Studia w innym mieście?

Zobacz inne kierunki studiów – w pozostałych miastach akademickich.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję