Site logo

Studia w Koninie

Studiowanie w Koninie może być dobrym rozwiązaniem, jeśli szukasz kierunków studiów w Poznaniu i województwie wielkopolskim, a także regionie łódzkim. Bardzo często zdarza się, że wysokie koszty utrzymania przekreślają szansę młodych ludzi na podjęcie studiów w dużym ośrodku akademickim. Czy oznacza to jednocześnie, że muszą oni zrezygnować z możliwości zdobycia wyższego wykształcenia? Oczywiście, że nie! Rozbudowana oferta kształcenia szkół wyższych działających w Koninie na pewno będzie dobrą alternatywą dla uczelni z wielkich miast, a niskie koszty utrzymania skuszą na pewno osoby, których portfel nie jest zbyt zasobny.

Czy warto studiować w Koninie?

Oferta programowa Konina jest bardzo bogata, więc każdy kandydat znajdzie kierunek i specjalność, które będą odpowiadały jego oczekiwanion, zainteresowaniom i potencjalnym planom na przyszłą karierę zawodową. Nie samą nauką i egzaminami jednak student żyje, prawda? Co można zatem robić w Koninie po wykładach? Entuzjaści życia studenckiego na pewno docenią ilość restauracji, pubów oraz klubów, które działają na terenie miasta. Niewątpliwym plusem jest również samo położenie Konina, gdyż podróż do Poznania nie powinna przekroczyć 1,5 godziny. Do dyspozycji mamy pociągi, autobusy i ewentualnie znajomych, którzy dorobili się już własnego samochodu lub pożyczyli go od rodziców;-) Można zatem korzystać z wszelkich uroków wielkiego miasta bez konieczności płacenia astronomicznych sum za wynajem mieszkania lub malutkiego pokoiku. Interesująca perspektywa, prawda?

Miłośnicy festiwali i dużych imprez artystyczno-kulturalnych także nie będą zawiedzeni ofertą Konina, w którym organizowane są następujące wydarzenia:

 • Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca;
 • Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel „Gospel nad Wartą”;
 • Międzynarodowy Festiwal „Bluesonalia”;
 • Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny dla Szkół Muzycznych;
 • Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny „Chopinowskie Interpretacje Młodych”;
 • Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich;
 • Ogólnopolski Konkurs Gitary Klasycznej;
 • Ogólnopolski Konkurs Poetycki o „Nagrodę Milowego Słupa”;
 • Festiwal Jazzonalia;
 • Konińskie Derby Kabaretowo – Estradowe.

Uczelnie w Koninie

W Koninie możesz podjąć zarówno studia bezpłatne, jak i płatne – w trybie dziennym i zaocznym.

Studiowanie w Koninie

Jeśli myślisz o studiowaniu w Koninie – tutaj znajdziesz więcej informacji o miejscowych uczelniach i ich ofercie.

ANS Konin

Akademia Nauk Stosowanych w Koninie (d. Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie) powstała w 1998 roku. Jest to największa uczelnia w całym regionie i jednocześnie jedyna państwowa placówka, która oferuje bezpłatne studia stacjonarne. Absolwenci ANS otrzymują dyplom licencjata, a w przypadku kierunków technicznych – inżyniera. Zdobyte kwalifikacje i dyplom uczelni uprawniają do legitymowania się wykształceniem wyższym I stopnia oraz stanowią podstawę do podjęcia studiów II stopnia lub studiów podyplomowych.

WSKM Konin

Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich w Koninie jest prywatną uczelnią, której oferta edukacyjna skierowana jest do szerokiego grona kandydatów, którzy poszukują atrakcyjnego kierunku kształcenia, dającego wiedzę, umiejętności i kompetencje zawodowe zgodne z wymogami rynku pracy. Celem uczelni, posiadającej kadrę o wysokich kwalifikacjach, jest kształcenie innowacyjnych i otwartych menedżerów oraz liderów nowoczesnego świata.

WSPT Konin

Wyższa Szkoła Pedagogiczno-Techniczna w Koninie jest prywatną uczelnią, która powstała w 2007 roku. WSP-T jest uczelnią kształcącą specjalistów zgodnie z aktualnymi trendami rynkowymi i wymogami rynku pracy.

Studia podylomowe w Koninie

Studia podyplomowe w Koninie prowadza takie uczelnie, jak:

 • ANS Konin,
 • WSKM Konin,
 • WSPT Konin.

Studia w innym mieście?

Zobacz inne kierunki studiów – w pozostałych miastach akademickich.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Jak mazowieckie uczelnie pomagają Ukrainie?

Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Szkoła Wyższa

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję