Studia w Gnieźnie

Studiowanie w Gnieźnie może być dobrym wyborem, jeśli myślisz nad podjęciem studiów Poznaniu i Wielkopolsce. Wbrew powszechnej opinii nie oznacza to konieczności wyboru jednej z poznańskich uczelni! Studia na uczelni państwowej lub prywatnej możesz bowiem podjąć także w Gnieźnie, o którym teraz chcielibyśmy opowiedzieć Ci nieco więcej. Zapraszamy więc do zapoznania się z ofertą edukacyjną gnieźnieńskich uczelni!

Trudno polemizować ze stwierdzeniem, że oferta kształcenia poznańskich uczelni nie ma sobie równych w całym województwie wielkopolskim. Liczba działających tu uczelni oraz ich rozbudowana oferta kierunków i specjalności może przyprawić niejednego o zawrót głowy. Należy jednak sobie uzmysłowić, że studia w dużym mieście to również spore wydatki na wynajem mieszkania, wyżywienie i rozrywki (tu znajdziesz więcej informacji na ten temat). Jeśli jednak nie chcesz rezygnować z nowoczesnej infrastruktury i szerokiej oferty perspektywicznych kierunków studiów na uczelniach państwowych i prywatnych, to wybór Gniezna będzie bardzo dobrym rozwiązaniem!

Czy warto studiować w Gnieźnie

Myślisz, że mieszkając w Gnieźnie zanudzisz się na śmierć? Otóż nie! W mieście przez cały rok odbywają się cykliczne wydarzenia kulturalne, np. Festa Fatuorum (w klimatach średniowiecznych), Międzynarodowy Festiwal Organowy „Muzyka w murach gnieźnieńskiej katedry”, Międzynarodowy Festiwal Jazzowy “Jazz pod Piątką” oraz Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych „Offeliada”. Cyklicznie organizowane są także: Juwenalia, Świętojanki, Turniej Łuczniczy o Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu oraz Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski.

Miłośnicy sportu także nie będą nudzić się w Gnieźnie, gdyż cyklicznie organizowane są tutaj następujące imprezy: Żużlowy Turniej o koronę Bolesława Chrobrego, Bieg Lechitów, Memoriał Alfonsa Flinika w hokeju na trawie, Międzynarodowy Turniej Koszykówki, Bieg Europejski, Turniej tenisowy Firepower Cup, Memoriał Mariana Grotowskiego oraz Bieg Osiedla Winiary. Ponadto Gnieźnieński OSiR organizuje wiele imprez sportowych we współpracy z władzami miasta.

Jeśli jednak preferujesz styl “barowo-imprezowy”, to na pewno zainteresuje Cię długa lista lokalnych klubów, pubów i klimatycznych restauracji. Ceny są zdecydowanie niższe od tych, które można spotkać w poznańskich lokalach, więc studencki portfel na pewno nie ucierpi zbytnio na weekendowej imprezie.

Uczelnie w Gnieźnie

W mieście Mieszka i Bolesława Chrobrego masz do wyboru zarówno studia bezpłatne, jak i płatne.

PWSZ Gniezno

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie jest państwową uczelnią zawodową utworzoną 1 lipca 2004 roku na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 czerwca 2004 r.

PWSZ w Gnieźnie realizuje nauczanie zarówno na poziomie teoretycznym, jak i praktycznym, w oparciu o wykwalifikowaną kadrę akademicką. Istotnym elementem jakości kształcenia zawodowego jest posiadana i nieustannie rozbudowywana baza dydaktyczna. Uczelnia dysponuje specjalistycznymi laboratoriami oraz pracowniami umiejętności pielęgniarskich. Większość laboratoriów znajduje się w powstającym kampusie akademickim PWSZ w Gnieźnie w zabytkowych koszarach przy ul. Wrzesińskiej .

GSW Milenium

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium jest prywatną szkołą wyższą, która powstała w 2002 w Gnieźnie. Do 2011 działała pod nazwą Gnieźnieńska Wyższa Szkoła Humanistyczno-Menedżerska “Milenium”. Założycielem uczelni jest prof. nzw. dr Lechosław Gawrecki. Korzenie uczelni sięgają natomiast 1993 roku, kiedy rozpoczął działalność niepubliczny ośrodek doskonalenia nauczycieli w Kaliszu, który obecnie funkcjonuje jako Studium Doskonalenia Menedżerów Oświaty.Uczelnia posiada własny budynek dydaktyczny, który mieści się przy ul.  Okulickiego 3a w Gnieźnie.

UAM Gniezno

Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie jest jednostką pozawydziałową Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ofercie kształcenia uczelni można znaleźć kierunki humanistyczne.

Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie

Uczelnia kształci wyłącznie na kierunku teologia pastoralna o specjalności kapłaństwo.

Studia w innym mieście?

Zobacz inne kierunki studiów – w pozostałych miastach akademickich.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję