Studia przyszłości - studia dualneJak połączyć tradycyjne studiowanie z możliwością zdobywania doświadczenia zawodowego? Czy jedynym wyjściem są studia niestacjonarne? Zdecydowanie nie, gdyż nowoczesny model studiów dualnych pozwala na efektywniejsze pogodzenie nauki i pracą, zapewniając w ten sposób praktyczne przygotowanie do zawodu i kwalifikacje cenione na rynku pracy.


Czym są studia dualne?

Studia dualne to aktualnie najlepszy sposób na połączenie nauki z pracą zawodową. System dopiero zdobywa popularność wśród polskich uniwersytetów, ale już teraz znajduje się w ofercie niektórych uczelni – głównie o profilu technicznym. Jeśli chcecie rozpocząć studia właśnie w tym systemie, to sprawdźcie koniecznie, gdzie można studiować dualnie:

W trakcie trzech lat studiów licencjackich, oprócz uczęszczania na tradycyjne wykłady, laboratoria i ćwiczenia, studenci będą podejmować pracę, która pozwoli im na zdobycie odpowiednich kwalifikacji i kluczowych kompetencji. System organizacji studiów na różnych uczelniach może wyglądać zupełnie inaczej, ale najczęściej stosowanym schematem są 3 dni pracy i 2 dni spędzone na uczelni.

Co zyskują studenci studiów dualnych?

Możliwość zdobycia, jeszcze w trakcie studiów, doświadczenia zawodowego, fachowej wiedzy i praktycznych umiejętności pod okiem specjalistów z wiodących firm działających na terenie Polski. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że student, który po ukończeniu studiów możecie pochwalić się zarówno dyplomem, jak i odpowiednim doświadczeniem zawodowym, nie będzie mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia w swojej lub pokrewnej branży. Wyróżniający się studenci mają ponadto szansę na zdobycie tuż po studiach pracy w renomowanych międzynarodowych przedsiębiorstwach, które uczestniczą w programie studiów dualnych danej uczelni.

Model studiów dualnych cieszy się dużą popularnością w całej Europie. W Niemczech studia o takim profilu są prowadzone od blisko 50 lat, we współpracy z czołowymi przedsiębiorstwami i cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony kandydatów na studia.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->