Od roku nowego akademickiego 2019/2020 informatyka na Uniwersytecie Gdańskim zostanie wzbogacona o nowy, maksymalnie praktyczny profil studiów. Program studiów został znacznie zmodyfikowany we ścisłej współpracy z pracodawcami branży IT. Najważniejsze wprowadzone zmiany zakładają, że część zajęć będzie prowadzona przez doświadczonych specjalistów z trójmiejskich firm, natomiast połowa wszystkich zajęć będzie miała charakter praktyczny.

Wybór studiów to indywidualna decyzja w życiu każdego młodego człowieka. Jedni kierują się rozwojem, drudzy chcą pogłębiać zainteresowania, a jeszcze inni kierują się czystym pragmatyzmem i chcą studiować coś, to zapewni im dobrą pracę. Dopóki wybór odbędzie się w zgodzie z samym sobą i własnymi preferencjami, nie można podjąć złej decyzji. Warto jednak być świadomym, które studia mogą zaprocentować w przyszłości bardziej niż inne. Dlatego prezentujemy 10 najbardziej przyszłościowych kierunków!

Dynamiczny rozwój e-handlu powoduje, że zapotrzebowanie w firmach na nowych pracowników sukcesywnie wzrasta, co przekłada się na coraz atrakcyjniejsze oferty pracy. Według przeglądu wynagrodzeń portalu wynagrodzenia.pl, specjaliści ds. marketingu internetowego mogą liczyć na pensję między 3500, a 5600 złotych. W zależności od doświadczenia pracownika i regionu, płace mogą rosnąć. Najbardziej doświadczeni mogą liczyć nawet na kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie!

Brak doświadczenia zawodowego dotyka wszystkich na rynku pracy: zarówno wkraczających na rynek absolwentów, jak i pracodawców, którzy dbają o efektywność swoich kadr. Czy młody człowiek jest w stanie spełnić oczekiwania, łącząc jednocześnie edukację akademicką z pracą zawodową? Tak, ponieważ Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie uruchamia studia o maksymalnie praktycznym charakterze.

Rzeszowska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji, wspólnie z Asseco Data Systems uruchomiło nowoczesne laboratorium wirtualnej rzeczywistości „Cyber Crime”. Uczelnia ta jest pierwszą na Podkarpaciu i jedną z trzech w Polsce, które w procesie kształcenia wykorzystują symulator „Wirtualnej Sceny Zbrodni”.

Rynek biotechnologiczny od lat zajmuje czołowe miejsce na świecie pod względem wielkości oraz innowacyjności. Tymczasem w ostatniej dekadzie nastąpił dynamiczny rozwój rodzimych firm biotechnologicznych działających w obszarze life science oraz biopaliw. Zdaniem wielu analityków to właśnie te sektory mogą się stać motorami napędowymi naszej gospodarki. Przyszłość dobrego zatrudnienia znajduje się zatem w interdyscyplinarnych studiach przyrodniczych i ścisłych, takich jak biotechnologia, biochemia, biofizyka i bioinformatyka. Najlepiej na wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.

We wrześniu internet obiegła informacja, że Parlament Europejski przyjął projekt dyrektywy ws. praw autorskich. Lwia część środowiska internetowego wyraziła sprzeciw i zapowiedziała protest, chociaż znalazły się także głosy popierające “Artykuł 13”. Dwa dni temu do dyskusji włączył się sam YouTube zapraszając do udziału w kampanii #saveyourinternet.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jest pierwszym polskim uniwersytetem typu klasycznego, który włącza do oferty dydaktycznej model studiów dualnych, zakładający kształcenie na uczelni oraz bezpośrednio w firmie, z dużym udziałem płatnych praktyk zawodowych. Studenci będą mogli zdobyć praktyczne umiejętności i poznać najnowsze technologie wykorzystywane w produkcji, m. in. w firmie Michelin, która zorganizuje i przeprowadzi praktyki studenckie (zawodowe) wraz z zajęciami dydaktycznymi, w tym również zajęciami kształcenia zawodowego, za które student otrzyma wynagrodzenie – stypendium.

Studia przyszłości - studia dualneJak połączyć tradycyjne studiowanie z możliwością zdobywania doświadczenia zawodowego? Czy jedynym wyjściem są studia niestacjonarne? Zdecydowanie nie, gdyż nowoczesny model studiów dualnych pozwala na efektywniejsze pogodzenie nauki i pracą, zapewniając w ten sposób praktyczne przygotowanie do zawodu i kwalifikacje cenione na rynku pracy.

Brak niezbędnego doświadczenia zawodowego jest poważnym brakiem zarówno wkraczających na rynek absolwentów, jak i pracodawców, którzy walczą o efektywność swoich kadr. Oczekiwanie od młodego człowieka wykształcenia i doświadczenia branżowego, wydaje się często wymogiem nie do spełnienia. Czy można zatem połączyć edukację akademicką z pracą zawodową? Tak, a rozwiązaniem są studia dualne w Wyższej Szkole Sopockiej.

E-learning - czy nadchodzi rewolucja w sposobie kształcenia? Już od kilku lat możemy się spotkać z ofertami uczelni zachęcających do studiowania przez Internet. Oferują szeroki wachlarz kierunków do wyboru, kuszą nowoczesnym i wygodnym sposobem uzyskania dyplomu. Czy jest to jednak forma kształcenia godna zaufania?

opłaty za studia dziennePrzeraża Was tytuł tego artykułu? Co jednak by się stało gdyby studia rzeczywiście przestały być darmowe? Czy pociągnęłoby to za sobą powrót do ich elitarności? Czy absolwenci studiów płatnych byliby lepiej przygotowani do wejścia na rynek pracy? Komu zależy, żeby studia pozostały całkowicie bezpłatne? Sprawdziliśmy to...

Studia przyszłości w KrakowieBadania przeprowadzane w ostatnim czasie przez ekspertów  wskazują, że na najbardziej pomyślne perspektywy zatrudnienia mogą liczyć absolwenci kierunków ścisłych i technicznych. To oni najszybciej po ukończeniu studiów znajdują pracę, a ich zarobki mieszczą się w granicach od 3 do 5 tys. Co zatem studiować, żeby nie mieć problemów ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy?

Chcesz zostać wikingiem?Marzyliście kiedyś o tym, żeby zasmakować życia prawdziwego wikinga? Chcielibyście pływać wielkim drakkarem, nauczyć się władania mieczem czy doskonale orientować się w terenie? W takim razie, koniecznie musicie się wybrać do Seljord Folkehøgskule w Norwegii, której przyszli absolwenci będą mogli pochwalić się tytułem... wikingów!

Największe problemy polskiego szkolnictwa wyższegoMówiąc krótko i zwięźle: jest źle i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie coś się zmieniło. Mowa oczywiście o stanie polskiej edukacji, która mimo licznych inicjatyw nadal nie potrafi dostosować się do wymogów współczesnej, dynamicznie zmieniającej się gospodarki. Pierwsze problemy zaczynają się bowiem już w szkołach podstawowych, a następnie są tylko potęgowane. Co jest zatem największym utrapieniem polskiego szkolnictwa?

pp we logoVolkswagen Poznań i firma Phoenix Contact Wielkopolska rozpoczynają we współpracy z Politechniką Poznańską innowacyjny program studiów dualnych. Warto dodać, iż taki system organizacji roku akademickiego doskonale sprawdza się od wielu lat w Niemczech. Studenci mogą  wykorzystywać wiedzę zdobytą w czasie wykładów i laboratoriów w sposób praktyczny i jednocześnie zdobywać cenne doświadczenie zawodowe.

fotonikaKierunek fotonika zostanie otwarty od roku akademickiego 2012/2013 na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Daje on szansę zdobycia wykształcenia na miarę XXI wieku.

eWkrótce ogłoszenia typu "Osobę inteligentną emocjonalnie chętnie zatrudnię” będą standardem, choć być może tylko niektórzy pracodawcy wyrażą swoje oczekiwania w tak bezpośredni sposób. Trudno się temu dziwić, bowiem kompetencje emocjonalne, to już dziś dla wielu firm bezcenne źródło potencjału i budowania silnej, cenionej na rynku marki.

E-studia – pieśń przyszłości czy realny system edukacji?Jesteśmy dziś świadkami nieustannego wdrażania innowacyjnych pomysłów w każdej sferze codziennej egzystencji. Szybki rozwój techniki zaczyna być poważnie odczuwalny już u podstaw edukacji jednostek i całych społeczeństw. Cyfryzacja stworzyła nowy sposób nauczania: e-learning. Czy zjawiska kryjące się pod tym określeniem zagoszczą na stałe w naszym życiu?

phoca thumb s naukowcy1Ogłoszono listę 58 laureatów pierwszej edycji konkursu "Mobilność Plus", organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W ramach programu naukowcy będą mogli prowadzić badania w wybranych przez siebie ośrodkach badawczych na całym świecie.

phoca thumb s lazarskiNauka w trybie on-line staje się w Polsce coraz popularniejsza. Możliwość podnoszenia kwalifikacji i zdobywania wiedzy w oparciu o platformę internetową ma już swoją bogatą historię w USA. Obecnie ten trend zauważalny stał się również w Europie. Najlepsze uniwersytety proponują już kierunki w trybie e-learningowym. Uczelnia Łazarskiego prowadzi zajęcia w trybie on-line na studiach licencjackich na kierunku Zarządzanie i magisterskich na kierunku Ekonomia. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zyskać dyplom renomowanej uczelni, a nie mogą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych.

studentkaSą jeszcze wolne miejsca na bezpłatnych studiach. Na wielu uczelniach trwa rekrutacja uzupełniająca. Szansę będą mieli też ci, którzy w przyszłym tygodniu przystąpią do poprawkowych matur. Na chętnych czekają kierunki ścisłe, przyrodnicze i humanistyczne.

Uczą, jak operować językiemLekarze, pielęgniarki czy inni specjaliści wyjeżdżający do pracy za granicę, muszą dobrze znać język kraju przyszłego pracodawcy. Na sali operacyjnej nikt nie będzie się zastanawiał, jak poprosić o skalpel. To trzeba wiedzieć. Skąd? - Branżowego języka można nauczyć się między innymi na studiach podyplomowych - mówi Mariusz Kulawik z Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach (Gallus).

szczecin1Ochrona Środowiska jest jednym z kilku promowanych przez ministerstwo i przemysł kierunków technicznych. Umożliwi Ci zdobycie tytułu zawodowego inżyniera. Zdobędziesz gruntowną wiedzę teoretyczną i praktyczną poprzez aktywny udział w wielu atrakcyjnych zajęciach fakultatywnych terenowych i laboratoryjnych oferowanych na kierunku. Rynek pracy jest ciągle otwarty na absolwentów Ochrony Środowiska.

phoca_thumb_s_harvardKonkurs ten adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół średnich, studentów uczelni państwowych i prywatnych oraz absolwentów szkół, którzy chcieliby studiować na uczelniach amerykańskich, zwłaszcza na Uniwersytecie Harvarda.

Najpopularniejsze kierunki studiówNauka języków obcych to bez wątpienia dobra, przyszłościowa lokata. Z pewnością wiedzą o tym Ci, którzy w tegorocznej rekrutacji ubiegali się o miejsce na studiach językowych.

phoca_thumb_s_komp_globPolitechnika Białostocka uruchomi kształcenie na odległość za pośrednictwem internetu - będzie ono możliwe dzięki budowie Centrum Nowoczesnego Kształcenia - poinformował prorektor tej uczelni prof. Lech Dzienis. Uczelnia i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości podpisały umowę w tej sprawie.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->