Site logo

Studia na kierunku nanotechnologia. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

Nanotechnologia to ogólna nazwa całego zestawu technik i sposobów tworzenia rozmaitych struktur o rozmiarach na poziomie pojedynczych atomów i cząsteczek. Można ją studiować na kierunku fizyka. Jest to propozycja nowej specjalności wychodzącej naprzeciw zainteresowaniom młodych ludzi chcących zdobyć atrakcyjny zawód na rynku europejskim. Nanotechnologia to stosunkowo nowa dziedzina w Polsce, dlatego warto się nią zainteresować ze względu na jej innowacyjność.

Jak wygląda program studiów na nanotechnologii?

Studenci studiujący nanotechnologię poszerzają wiedzę z zakresu przedmiotów związanych z elektroniką molekularną (elektronika molekularna materiały elektroniki molekularnej optoelektronika technologie mikro – nono-optoelektroniki), przedmiotów informatycznych (metody symulacji komputerowej w fizyce ciała stałego, modelowanie komputerowe, informatyka i techniki obliczeniowe, technologia informacyjna) oraz przedmiotów fizycznych i matematycznych.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku nanotechnologia. Sprawdź ofertę uczelni

Perspektywy pracy absolwenta po nanotechnologii

Kończąc kierunek nanotechnologia będziesz posiadał umiejętność posługiwania się wiedzą z zakresu podstawowych zagadnień fizyki i fizyki materiałowej ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki małych układów, umiejętność znajdowania informacji w literaturze i bazach danych. Absolwenci przygotowani będą do podjęcia pracy w laboratoriach badawczych zakładów przemysłu elektronicznego i innych zakładach wysokich technologii.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję