Site logo

Studia na kierunku filologia białoruska (białorutenistyka). Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

W zakres filologi białoruskiej wchodzi historia i kultura Białorusi, oraz poznanie języka białoruskiego i rosyjskiego. Studenci, pogłębiając swoją wiedzę o Białorusi zajmują się badaniem i analizą historii, języka i kultury. Są to studia dla osób, które wykazują umiejętności językoznawcze, a także interesują się kulturą wschodniej Europy, a już w szczególności Białorusi. Idealny kandydat powinien mieć również sporą wiedzę z zakresu historii oraz stosunków międzynarodowych Polski i Białorusi.

Jak wygląda program studiów na kierunku filologia białoruska?

Program studiów zawiera przedmioty pozwalające studentom poznać specyfikę kraju. Oprócz nauki języka realizowane są przedmioty z literaturoznawstwa i językoznawstwa, a także z zakresu historii i kultury białoruskiej.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku filologia białoruska. Sprawdź ofertę uczelni

Perspektywy pracy po studiach na kierunku filologia białoruska:

Absolwent filologii białoruskiej potrafi biegle posługiwać się językiem białoruskim, a wiedza z zakresu kultury i historii kraju pozwala mu poszukiwać pracy w instytucjach i organizacjach zajmujących się kulturą białoruską, mediach i organach administracji publicznej.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Studia artystyczne

Wszystkie związane z kreacją, sztuką, estetyką. Dla osób chcących pozostawić na ziemi namacalny znak swojej obecności. Znajduje się tu między innymi aktorstwo, dyrygentura, malarstwo, reżyseria,

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję