Site logo

Studia na kierunku ekonofizyka

Ekonofizyka (również fizyka ekonomiczna, czasem ekonomia fizyczna) to interdyscyplinarne podejście w ekonometrii zajmujące się zastosowaniem metod matematycznych, stosowanych dotychczas w fizyce, w naukach ekonomicznych – zwłaszcza do badania systemów ekonomicznych.

W trakcie studiów:

Przedmioty realizowane na Ekonofizyce: mechanika, elektryczność i magnetyzm, fizyka statystyczna, termodynamika, analiza, algebra, rachunek prawdopodobieństwa, teoria gier, programowanie, modelowanie zjawisk rynkowych, systemy informatyczne przedsiębiorstw, przedsiębiorczość, rynki finansowe, ubezpieczenia, zarządzanie ryzykiem, inżynieria finansowa, zarządzanie projektami.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach an kierunku ekonofizyka? Sprawdź ofertę

Po studiach:

Absolwenci są przygotowani do pracy w zespołach interdyscyplinarnych firm i instytucji z obszarów: bankowości i finansów, ubezpieczeń, administracji publicznej, przemysłu i usług i do pełnienia roli ekspertów w zakresie: zarządzania ryzykiem w dziedzinach związanych z finansami, systemów zarządzania jakością i bezpieczeństwem, analizy statystycznej, organizacji aukcji i przetargów, przygotowania i obsługi procedur w sytuacjach kryzysowych.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję