Site logo

Studia na kierunku dyplomacja europejska. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

Studia dyplomacja europejska łączą wiedzę ekonomiczną, prawniczą, politologiczną i socjologiczną, z zagadnieniami z zakresu stosunków międzynarodowych i dyplomacji, jak również szkolą w zakresie negocjacji, mediacji i lobbingu w stosunkach międzynarodowych i Unii Europejskiej. Dużo zagadnień, prawda? Warto wspomnieć, że nie są to studia dla każdego, ponieważ kandydat powinien posiadać rozległą wiedzę dotyczącą wielu zagadnień: od nauk społecznych po prawo i zagadnienia ekonomiczne. Absolwenci są doskonale przygotowani do pracy w instytucjach rządowych.

Jak wygląda program studiów na dyplomacji europejskiej?

Program studiów dyplomacja europejska obejmuje naukę takich przedmiotów jak: wspólna polityka zagraniczna i bezpieczeństwa, teorie integracji europejskiej, prawo UE, instytucje i proces podejmowania decyzji w UE, polityka ochrony środowiska i polityka energetyczna, negocjacje w dyplomacji, dyplomacja i promocja Polski, polityka handlowa i lobbing w stosunkach. międzynarodowych i w UE.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku dyplomacja europejska. Sprawdź ofertę uczelni

Perspektywy pracy po studiach na kierunku dyplomacja europejska: 

Studia skierowane są do osób planujących karierę w:

  • służbie zagranicznej,
  • biurach poselskich,
  • instytucjach i organizacjach krajowych i międzynarodowych,
  • strukturach administracji UE,
  • w instytucjach kulturalnych i mediach.
Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję