Site logo

Studia na kierunku chemia kosmetyczna

Chemia kosmetyczna to kierunek studiów oferujący studentom możliwość zdobycia wiedzy z zakresu chemii fizycznej, ogólnej, organicznej oraz chemii związków wielkocząsteczkowych w ujęciu praktycznym. Głównym przedmiotem programu studiów jest zastosowanie związków chemicznych w procesie powstawania form kosmetycznych oraz roli składników w kosmetykach. Studia są więc doskonałym wyborem dla osób, które wiedzę z dziedziny chemii chcą wykorzystywać w branży kosmetycznej. Program studiów obejmuje omówienie form fizykochemicznych preparatów kosmetycznych.

W trakcie studiów:

W programie studiów na kierunku Chemia kosmetyczna znajdziecie między innymi poniższe przedmioty:

  • chemia organiczna,
  • chemia nieorganiczna,
  • botanika,
  • elementy genetyki,
  • mikrobiologia i immunologia,
  • chemia leków,
  • chemia i receptura kosmetyków,
  • chemia stosowana i zarządzanie chemikaliami.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku chemia kosmetyczna? Sprawdź ofertę

Studenci w ramach studiów poznają nowoczesne metody analityczne stosowane obecnie w procesie analizy kosmetyków oraz zapoznają się z zasadami układania receptur kosmetycznych.

Po studiach:

Absolwenci kierunku Chemia kosmetyczna są doskonale przygotowani do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach, których profil działalności opiera się na produkcji kosmetyków. Znajdą oni również zatrudnienie w laboratoriach specjalizujących się badaniem oraz ocenę produktów. Wielu absolwentów znajdzie również zatrudnienie na stanowiskach przedstawicieli firm kosmetycznych, farmaceutycznych oraz chemicznych.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Zawód: Rolnik

Osoby zainteresowane zawodem rolnika powinny koniecznie przeczytać ten tekst. Dzięki niemu dowiedzą się między innymi, kim jest rolnik, jakie ma obowiązki, co go wyróżnia, czym

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję