Studia na kierunku chemia kosmetyczna

Chemia kosmetyczna to kierunek studiów oferujący studentom możliwość zdobycia wiedzy z zakresu chemii fizycznej, ogólnej, organicznej oraz chemii związków wielkocząsteczkowych w ujęciu praktycznym. Głównym przedmiotem programu studiów jest zastosowanie związków chemicznych w procesie powstawania form kosmetycznych oraz roli składników w kosmetykach. Studia są więc doskonałym wyborem dla osób, które wiedzę z dziedziny chemii chcą wykorzystywać w branży kosmetycznej. Program studiów obejmuje omówienie form fizykochemicznych preparatów kosmetycznych.

W trakcie studiów:

W programie studiów na kierunku Chemia kosmetyczna znajdziecie między innymi poniższe przedmioty:

  • chemia organiczna,
  • chemia nieorganiczna,
  • botanika,
  • elementy genetyki,
  • mikrobiologia i immunologia,
  • chemia leków,
  • chemia i receptura kosmetyków,
  • chemia stosowana i zarządzanie chemikaliami.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku chemia kosmetyczna? Sprawdź ofertę

Studenci w ramach studiów poznają nowoczesne metody analityczne stosowane obecnie w procesie analizy kosmetyków oraz zapoznają się z zasadami układania receptur kosmetycznych.

Po studiach:

Absolwenci kierunku Chemia kosmetyczna są doskonale przygotowani do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach, których profil działalności opiera się na produkcji kosmetyków. Znajdą oni również zatrudnienie w laboratoriach specjalizujących się badaniem oraz ocenę produktów. Wielu absolwentów znajdzie również zatrudnienie na stanowiskach przedstawicieli firm kosmetycznych, farmaceutycznych oraz chemicznych.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Rolnictwo
Redakcja Studia.pl

Agroturystyka

Dzięki połączeniu umiejętności marketingowych i organizacyjnych oraz wiedzy z zakresu rolnictwa i ekologii możliwe jest pełne wykorzystanie walorów obszarów wiejskich, także w turystyce. Studenci tego

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję