Studia na kierunku artystyczna grafika komputerowa. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

Profil kandydata na studia o kierunku artystyczna grafika komputerowa

Rozwój nowoczesnych technologii informatycznych sprawia, iż dziedzina grafiki komputerowej staje przed wyzwaniami współczesności. Na rynku pracy obserwujemy znaczące zwiększenie zapotrzebowania na fachowców o szczególnie wysokich kwalifikacjach z dziedziny komputerowej grafiki artystycznej. Tacy projektanci powinni łączyć w sobie wiedzę i kreatywność z perfekcyjnym posługiwaniem się narzędziami komputerowymi i oprogramowaniem. Takich specjalistów kształci się na kierunku artystyczna grafika komputerowa.

Jak wygląda program studiów na artystycznej grafice komputerowej?

Studia na kierunku artystyczna grafika komputerowa to studia I stopnia.

Program studiów obejmuje wiele bloków, w ramach których studenci szczegółowo zapoznają się z grafiką użytkową i artystyczną, głównymi dziedzinami projektowania graficznego, kreacjami artystycznymi oraz projektowaniem przy użyciu programów CorelDraw, Adobe Photoshop, QuarkXPress, InDesign, Flash, 3D Studia Max oraz ArchiCAD.

Na program studiów składają się również bloki tematyczne:

  • blok ogólnoplastyczny (rysunek, malarstwo, grafika warsztatowa, kompozycja i rzeźba).
  • blok humanistyczny (estetyka, filozofia, psychologia reklamy oraz historia sztuki)

Po zakończeniu II semestru studenci zobligowani są do wyboru specjalizacji: grafiki projektowej lub grafiki artystycznej.

Gdzie na studia z artystycznej grafiki komputerowej?

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku artystyczna grafika komputerowa. Sprawdź ofertę uczelni

Perspektywy pracy po studiach na kierunku artystyczna grafika komputerowa:

Rozległa wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu grafiki komputerowej sprawia, iż absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie w mediach, agencjach graficznych i reklamowych, wydawnictwach, drukarniach oraz instytucjach kulturalnych. Stanowiska projektantów i grafików komputerowych w prywatnych przedsiębiorstwach także wydają się być interesującą perspektywą dla młodych absolwentów.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Studia na kierunku Ekonomia kultury

Studia na kierunku Ekonomia kultury łączą interdyscyplinarnie traktowane zagadnienia kultury i biznesu. Dzięki temu student zdobywa wiedzę, umiejętności i kompetencje w zakresie organizowania, finansowania i

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję