Site logo

Studia na kierunku artystyczna grafika komputerowa. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

Profil kandydata na studia o kierunku artystyczna grafika komputerowa

Rozwój nowoczesnych technologii informatycznych sprawia, iż dziedzina grafiki komputerowej staje przed wyzwaniami współczesności. Na rynku pracy obserwujemy znaczące zwiększenie zapotrzebowania na fachowców o szczególnie wysokich kwalifikacjach z dziedziny komputerowej grafiki artystycznej. Tacy projektanci powinni łączyć w sobie wiedzę i kreatywność z perfekcyjnym posługiwaniem się narzędziami komputerowymi i oprogramowaniem. Takich specjalistów kształci się na kierunku artystyczna grafika komputerowa.

Jak wygląda program studiów na artystycznej grafice komputerowej?

Studia na kierunku artystyczna grafika komputerowa to studia I stopnia.

Program studiów obejmuje wiele bloków, w ramach których studenci szczegółowo zapoznają się z grafiką użytkową i artystyczną, głównymi dziedzinami projektowania graficznego, kreacjami artystycznymi oraz projektowaniem przy użyciu programów CorelDraw, Adobe Photoshop, QuarkXPress, InDesign, Flash, 3D Studia Max oraz ArchiCAD.

Na program studiów składają się również bloki tematyczne:

  • blok ogólnoplastyczny (rysunek, malarstwo, grafika warsztatowa, kompozycja i rzeźba).
  • blok humanistyczny (estetyka, filozofia, psychologia reklamy oraz historia sztuki)

Po zakończeniu II semestru studenci zobligowani są do wyboru specjalizacji: grafiki projektowej lub grafiki artystycznej.

Gdzie na studia z artystycznej grafiki komputerowej?

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku artystyczna grafika komputerowa. Sprawdź ofertę uczelni

Perspektywy pracy po studiach na kierunku artystyczna grafika komputerowa:

Rozległa wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu grafiki komputerowej sprawia, iż absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie w mediach, agencjach graficznych i reklamowych, wydawnictwach, drukarniach oraz instytucjach kulturalnych. Stanowiska projektantów i grafików komputerowych w prywatnych przedsiębiorstwach także wydają się być interesującą perspektywą dla młodych absolwentów.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zawód: Konserwator zabytków

Ratowanie zabytków i pamiątek przeszłości to pasjonujące zajęcie, wymarzone dla pasjonatów historii. Wymaga dużej wiedzy i sporych umiejętności praktycznych, ale to zawód ceniony zarówno w

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję