Studia na kierunku analityka gospodarcza. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

Od niedawna studenci mają możliwość nauki na kierunku analityka gospodarcza. Czy oznacza to, że studia te są absolutną nowością na rynku edukacyjnym? Raczej nie. Elementy wiedzy o gospodarce i jej analizie są domeną ekonomii, finansów, rachunkowości, prawa, zarządzania czy bankowości. Gdy połączymy te wszystkie dziedziny, będziemy mieli do dyspozycji szeroką panoramę wiedzy o gospodarce. Jeśli do tego połączenia dodamy jeszcze umiejętności analityczne, otrzymamy kierunek analityka gospodarcza. Jeżeli chcecie przekonać się, czym są te studia, zapraszamy do lektury!

Profil kandydata na analitykę gospodarczą:

Uczniowie szkół średnich, którzy wybierają Analitykę gospodarczą należą do ludzi odważnych i otwartych na nowe wyzwania. Kierunek ten może wydawać się nieco abstrakcyjny, jeżeli weźmie się pod uwagę program szkoły średniej, w którym brak nawet podstawowych zagadnień związanych z ekonomią i finansami. Jakie dziedziny powinny stać się bliskie kandydatom na ten kierunek? Z pewnością należy dołożyć wszelkich starań, by poznać matematykę na jak najwyższym poziomie. Istotna może okazać się także wiedza o społeczeństwie i oczywiście języki obce. Bardziej konkretne wskazówki, co do wyboru przedmiotów maturalnych znajdziecie w ogłoszeniach komisji rekrutacyjnych wybranych przez Was uczelni.

Jak wygląda program studiów na analityce gospodarczej?

Jak już się domyślacie, studia nie należą do łatwych. W trakcie nauki należy opanować bardzo wiele zróżnicowanych dziedzin wiedzy, wyrobić w sobie umiejętność analitycznego myślenia, sprawnego poruszania się w gąszczu znacznych ilości danych oraz uzyskać wiedzę o uwarunkowaniach gospodarczych różnych części świata. W programie studiów odnajdziecie przedmioty takie jak:

  • informatyka ekonomiczna;
  • ekonometria;
  • marketing;
  • bazy danych;
  • prawo gospodarcze;
  • algebra;
  • prognozowanie gospodarcze.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku analityka gospodarcza. Sprawdź ofertę uczelni

Perspektywy pracy po kierunku analityka gospodarcza:

Analityk gospodarczy możne znaleźć zatrudnienie wszędzie tam, gdzie liczą się pieniądze, dążenie do zdobywania nowych rynków, ekspansja biznesowa i dynamiczne działania marketingowe. Wymienione tu obszary tworzą dość szeroki krąg możliwości dla osób, które ukończyły studia jako absolwenci Analityki gospodarczej. Niezwykle istotna, w wypadku tego kierunku, jest dobra znajomość języków obcych oraz gotowość do nauki przez całe życie.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Turystyka krajów biblijnych

Ze względu na wzmożony ruch turystyczny i pielgrzymkowy do krajów związanych z dziejami biblijnymi, urosło zapotrzebowanie na specjalistów, którzy poza wykształceniem w dziedzinie turystyki i

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję