Site logo

Rynek pracy potrzebuje finansistów i księgowych

Z uwagi na fakt, iż od kilku lat Trójmiasto utrzymuje się w czołówce najatrakcyjniejszych lokalizacji w Polsce dla branży BPO/SSC/IT, bardzo dużym zainteresowaniem w Sopockiej Szkole Wyższej cieszy się kierunek Finanse i Rachunkowość oraz Finanse i Rachunkowość według standardów ACCA. Sopocka Szkoła Wyższa jako jedna z nielicznych Uczelni posiada akredytację ACCA. Uprawnienia zawodowe ACCA to jedne z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych z zakresu finansów i rachunkowości, doceniane przez pracodawców na całym świecie. Studenci Sopockiej Szkoły Wyższej na kierunku finanse i rachunkowość według standardów ACCA już teraz są rozchwytywani przez trójmiejskie Centra BPO/SSC/IT.

Studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość dają możliwość zaliczenia modułów F1-F3 i po zaliczeniu on – line modułu etycznego, bez dodatkowych egzaminów, uzyskania kwalifikacji ACCA – Diploma in Accounting and Business.

Bardzo ścisła współpraca SSW z biznesem zaowocowała powstaniem BPO Education Center Sopockiej Szkoły Wyższej, której biuro mieści się w samej Olivia Business Centre. Uczelnia współpracuje m.in. z firmami takimi jak: Bayer, Thyseenkrupp, DNV, Arla, Kemira.

Profesjonalne szkolenia z branży finansowej warte 3500 zł zupełnie za darmo dla studentów SSW

Zostając studentem SSW kierunku Finanse i Rachunkowość studenci mają możliwość wzięcia bezpłatnego udziału w prestiżowym  144 godzinnym kursie na poziomie menedżerskim – Global Business Services Qualification. Tylko dla studentów SSW koszt kursu  to  O zł. Rzeczywista wartość kursu to aż 3500 zł! Kurs kończy się certyfikatem. Studiując w SSW, studenci mają ogromne szanse na podniesienie kompetencji do najwyższego poziomu i bycie konkurencyjnymi na rynku pracy.

Sopocka Szkoła Wyższa zwiększa liczbę godzin nauki języków obcych – to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy

Sopocka Szkoła Wyższa wychodząc naprzeciw potrzebom pracodawców, oprócz dodatkowych certyfikowanych kursów i szkoleń, zaoferowała studentom studiów II stopnia finanse i rachunkowość podniesienie kompetencji językowych w ramach programu studiów. Od roku akademickiego 2018/2019 studenci studiów II stopnia będą mieli zwiększona liczbę godzin nauki języka obcego. To wyjątkowa okazja dla osób pragnących podnieść swoje kompetencje językowe i pracować w międzynarodowym otoczeniu biznesowym.

Kariera w finansach? Sprawdź najpopularniejsze stanowiska w tej branży!

Sopocka Szkoła Wyższa wygrała konkurs na podnoszenie kompetencji studentów i oferuje za darmo studentom kursy o wartości do 15 tyś zł

Sopocka Szkoła Wyższa oferuje studentom możliwość wzięcia udziału w licznych kursach i szkoleniach finansowanych w całości przez Unię Europejską. W sumie studenci maja do wyboru kilkadziesiąt kursów m.in.: Kurs użytkowania programu MICROSOFT DYNAMICS – Zarządzanie relacjami z klientem (CRM), Szkolenie z grafiki użytkowej (ADOBE), Szkolenie z modelowania 3D i wizualizacji (SKETCH UP), Specjalistyczne kursy języka obcego (angielski i niemiecki) itp. Każdy student może wykorzystać kwotę do 15 tyś. zł na wybrane kursy i szkolenia.

Konwent Pracodawców

Przy Sopockiej Szkole Wyższej działa również Konwent Pracodawców wspierający Uczelnię w tworzeniu programów studiów spełniających wymogi dzisiejszych pracodawców oraz zapewnieniu praktyk i staży dla studentów oraz absolwentów. To głos doradczy praktyków biznesu, który współtworząc programy studiów sprawia, że absolwent uczelni jest przygotowany do tego, aby sprostać wymagającemu rynkowi pracy. W skład Konwentu wchodzą przedstawiciele największych firm Pomorza m.in. Agencji Rozwoju Pomorza, Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A, Pracodawców Pomorza, CUW Energa S.A, Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, HK Finance Sp. z o.o, Grupy LOTOS S.A i wielu innych.

Współpraca Uczelni z rynkiem została doceniona przez Pracodawców

Owocna współpraca Sopockiej Szkoły Wyższej z biznesem jest szeroko doceniana przez Pracodawców Pomorza a Rektor Sopockiej Szkoły Wyższej prof. dr hab. Teresa Martyniuk nagrodzona została Złotym Medalem Pracodawców.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję