Site logo

Rynek pracy potrzebuje finansistów i księgowych

Z uwagi na fakt, iż od kilku lat Trójmiasto utrzymuje się w czołówce najatrakcyjniejszych lokalizacji w Polsce dla branży BPO/SSC/IT, bardzo dużym zainteresowaniem w Sopockiej Szkole Wyższej cieszy się kierunek Finanse i Rachunkowość oraz Finanse i Rachunkowość według standardów ACCA. Sopocka Szkoła Wyższa jako jedna z nielicznych Uczelni posiada akredytację ACCA. Uprawnienia zawodowe ACCA to jedne z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych z zakresu finansów i rachunkowości, doceniane przez pracodawców na całym świecie. Studenci Sopockiej Szkoły Wyższej na kierunku finanse i rachunkowość według standardów ACCA już teraz są rozchwytywani przez trójmiejskie Centra BPO/SSC/IT.

Studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość dają możliwość zaliczenia modułów F1-F3 i po zaliczeniu on – line modułu etycznego, bez dodatkowych egzaminów, uzyskania kwalifikacji ACCA – Diploma in Accounting and Business.

Bardzo ścisła współpraca SSW z biznesem zaowocowała powstaniem BPO Education Center Sopockiej Szkoły Wyższej, której biuro mieści się w samej Olivia Business Centre. Uczelnia współpracuje m.in. z firmami takimi jak: Bayer, Thyseenkrupp, DNV, Arla, Kemira.

Profesjonalne szkolenia z branży finansowej warte 3500 zł zupełnie za darmo dla studentów SSW

Zostając studentem SSW kierunku Finanse i Rachunkowość studenci mają możliwość wzięcia bezpłatnego udziału w prestiżowym  144 godzinnym kursie na poziomie menedżerskim – Global Business Services Qualification. Tylko dla studentów SSW koszt kursu  to  O zł. Rzeczywista wartość kursu to aż 3500 zł! Kurs kończy się certyfikatem. Studiując w SSW, studenci mają ogromne szanse na podniesienie kompetencji do najwyższego poziomu i bycie konkurencyjnymi na rynku pracy.

Sopocka Szkoła Wyższa zwiększa liczbę godzin nauki języków obcych – to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy

Sopocka Szkoła Wyższa wychodząc naprzeciw potrzebom pracodawców, oprócz dodatkowych certyfikowanych kursów i szkoleń, zaoferowała studentom studiów II stopnia finanse i rachunkowość podniesienie kompetencji językowych w ramach programu studiów. Od roku akademickiego 2018/2019 studenci studiów II stopnia będą mieli zwiększona liczbę godzin nauki języka obcego. To wyjątkowa okazja dla osób pragnących podnieść swoje kompetencje językowe i pracować w międzynarodowym otoczeniu biznesowym.

Kariera w finansach? Sprawdź najpopularniejsze stanowiska w tej branży!

Sopocka Szkoła Wyższa wygrała konkurs na podnoszenie kompetencji studentów i oferuje za darmo studentom kursy o wartości do 15 tyś zł

Sopocka Szkoła Wyższa oferuje studentom możliwość wzięcia udziału w licznych kursach i szkoleniach finansowanych w całości przez Unię Europejską. W sumie studenci maja do wyboru kilkadziesiąt kursów m.in.: Kurs użytkowania programu MICROSOFT DYNAMICS – Zarządzanie relacjami z klientem (CRM), Szkolenie z grafiki użytkowej (ADOBE), Szkolenie z modelowania 3D i wizualizacji (SKETCH UP), Specjalistyczne kursy języka obcego (angielski i niemiecki) itp. Każdy student może wykorzystać kwotę do 15 tyś. zł na wybrane kursy i szkolenia.

Konwent Pracodawców

Przy Sopockiej Szkole Wyższej działa również Konwent Pracodawców wspierający Uczelnię w tworzeniu programów studiów spełniających wymogi dzisiejszych pracodawców oraz zapewnieniu praktyk i staży dla studentów oraz absolwentów. To głos doradczy praktyków biznesu, który współtworząc programy studiów sprawia, że absolwent uczelni jest przygotowany do tego, aby sprostać wymagającemu rynkowi pracy. W skład Konwentu wchodzą przedstawiciele największych firm Pomorza m.in. Agencji Rozwoju Pomorza, Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A, Pracodawców Pomorza, CUW Energa S.A, Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, HK Finance Sp. z o.o, Grupy LOTOS S.A i wielu innych.

Współpraca Uczelni z rynkiem została doceniona przez Pracodawców

Owocna współpraca Sopockiej Szkoły Wyższej z biznesem jest szeroko doceniana przez Pracodawców Pomorza a Rektor Sopockiej Szkoły Wyższej prof. dr hab. Teresa Martyniuk nagrodzona została Złotym Medalem Pracodawców.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Chcę studiować w Płocku – poradnik dla kandydatów

Planowałeś wyjazd na studia do innego miasta, ale kwestie finansowe okazały się dużą przeszkodą? Nie chcesz rezygnować z perspektywy pójścia na studia? W takim razie nasz mini poradnik o studiach w Płocku będzie dla Ciebie doskonałym źródłem informacji. W mieście działają: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, filia Politechniki Warszawskiej oraz Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica. Masz w czym wybierać!

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję