Site logo

Rekrutacja na rok akademicki 2016/2017: Politechnika Białostocka

Rekrutacja na rok akademicki 2016/2017: Politechnika BiałostockaInteresujesz się innowacyjnymi technologiami? Chcesz zdobyć ciekawy i perspektywiczny zawód? Wybierz studia na Politechnice Białostockiej, która rozpoczęła właśnie przyjmowanie aplikacji tegorocznych kandydatów na studia stacjonarne. Na chętnych czeka ponad 2,5 tys. miejsc!

Politechnika Białostocka przygotowała 2379 miejsc w ramach studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz 190 miejsc na studiach drugiego stopnia w trybie stacjonarnym. Na kandydatów czeka 27 kierunków prowadzonych na 7 wydziałach: od architektury, poprzez budownictwo, elektrotechnikę, informatykę, leśnictwo, mechatronikę, po zarządzanie. Na tych, którzy planują podjąć naukę na studiach drugiego stopnia, czekają 3 kierunki: informatyka, matematyka stosowana oraz zarządzanie.

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie przez system Internetowej Rejestracji Kandydatów do dnia 7 lipca 2016 roku. Wyjątkiem są trzy kierunki studiów prowadzone na Wydziale Architektury: architektura, architektura wnętrz oraz grafika, na których wymagany jest egzamin wstępny z rysunku – tam należy się zgłaszać do 27 czerwca.

Listy osób zakwalifikowanych na studia pierwszego oraz drugiego stopnia, zostaną ogłoszone 14 lipca 2016 roku. Ci, którzy chcą rozpocząć naukę na studiach niestacjonarnych, będą mogli zgłaszać się od 9 sierpnia.

Największym zainteresowaniem ze strony kandydatów, na przestrzeni ostatnich lat, cieszyło się: budownictwo, informatyka, logistyka oraz budowa maszyn.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: oferta kształcenia Politechniki Białostockiej na rok akademicki 2016/2017.

Czy wiesz, że…

Na Politechnice Białostockiej możesz konstruować łaziki marsjańskie, projektować miasta, protezy i urządzenia medyczne, tworzyć programy komputerowe na użytek firm? Od architektury poprzez budownictwo, ekoenergetykę, informatykę, mechanikę i budowę maszyn po zarządzanie i inżynierię usług – Politechnika Białostocka kształci na atrakcyjnych kierunkach studiów pierwszego stopnia (inżynierskich i licencjackich). Swoją edukację możesz następnie kontynuować na studiach II stopnia.

Sprawdź również: Poradnik kandydata na studia

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Współczesne teorie komunikacji II

Zapraszamy do udziału w II edycji ogólnopolskiej konferencji naukowej, organizowanej przez Koło Naukowe Corporate Identity & Public Relations, działające przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję