Studencki elementarz - cytowanie i praca z literaturąW poprzednim odcinku Belfer Vlog dowiedzieliście się, jak stworzyć bibliografię, gdzie szukać materiałów do swojej pracy i poznaliście tajniki polskich bibliotek cyfrowych. Dzisiaj chcemy Wam natomiast pokazać sekrety skutecznego cytowania i omawiania oraz rozwinąć wątek pracy z literaturą, od której na studiach na pewno nie uciekniecie. Zapraszamy zatem do obejrzenia!

Dla wielu początkujących studentów nie ma nic gorszego niż obowiązek napisania pracy z przypisami. Przestrzeganie przyjętego stylu bibliograficznego to poważne wyzwanie. Warto zacząć od podstaw, zobacz nasz kolejny film, by dowiedzieć się kiedy cytować, a kiedy omawiać. Przekonaj się, w jaki sposób włączyć literaturę przedmiotu do Twoich tekstów.


Książka pod redakcją to w istocie zbiór artykułów. Każdy z nich jest w bibliografii traktowany oddzielnie. Zobacz ten odcinek Belfer Vlog, by przekonać się, jak pozyskać tytuł, dane o autorze artykułu oraz inne informacje, niezbędne do utworzenia poprawnego cytatu lub wpisu bibliograficznego.


Cytowanie i umieszczanie w bibliografii książek jest dość łatwym zadaniem. Trzeba jednak umieć wyodrębnić elementy opisu bibliograficznego. Obejrzyj kolejny film Belfra, żeby nauczyć się jak wynotować z książki tytuł, rok, miejsce wydania i numer ISBN.


Umieszczenie w bibliografii i przypisach cytatu pochodzącego z artykułu w czasopiśmie jest dość złożone. Dobrym początkiem nauki jest poznanie elementów opisu bibliograficznego artykułu z czasopisma. Zobacz ten odcinek Belfer Vlog, aby przekonać się jak odnaleźć numer ISSN, rok, numer oraz autora artykułu.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->