Studia mają charakter aplikacyjny i uczą zastosowania matematyki w technice, przemyśle i biznesie. Gwarantują silne powiązanie kształcenia z aktualnymi potrzebami rynku pracy. Kształcenie obejmuje zarówno podstawowy program studiów matematycznych, jak i wszechstronną wiedzę z zakresu zastosowań teorii w informatyce, naukach przyrodniczych i ekonomicznych. Idealny kandydat powinien być przede wszystkim umysłem ścisłym. Analityczny sposób myślenia i postrzegania problemów mogą okazać się nieocenione. Jeśli więc posiadasz te cechy, może warto wybrać ten kierunek?
Kształcenie obejmuje zarówno podstawowy program studiów matematycznych, jak i wszechstronną wiedzę z zakresu zastosowań teorii w informatyce, naukach przyrodniczych i ekonomicznych.
Student nabywa umiejętności wykorzystywania danych liczbowych i formalnych przekształceń w praktyce poprzez instrumenty przetwarzania i optymalizacji danych.

W trakcie studiów:

Student nabywa umiejętności wykorzystywania danych liczbowych i formalnych przekształceń w praktyce poprzez instrumenty przetwarzania i optymalizacji danych.

Po studiach:
Absolwenci znajdzie pracę jako:
-  informatyk/programista, nauczyciele matematyki i informatyki oraz fizyki na poziomie podstawowym, a ponadto w:
- urzędach statystycznych,
- ośrodjkach badań o charakterze demograficznym,
- w intytucjach finansowych i przedsiębiorstwach w charakterze doradców/konsultantów,
- ośrodkach metodologii ekonomii, nauk przyrodniczych (zwłaszcza fizyki),
- interdyscyplinarnych ośrodkach obliczeniowo - badawczych. 

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->