Fizjoterapię w Olsztyńskiej Szkole Wyższej możesz studiować na jednolitych studiach magisterskich. Studia trwają 10 semestrów. Zajęcia prowadzone są w trybie stacjonarnym (zajęcia w tygodniu lub w weekendy: piątek, sobota, niedziela).
Specjalności:
Fizjoterapia w pediatrii,
Fizjoterapia w sporcie i rekreacji,
Fizjoterapia w pulmonologii.
Studia są płatne w dogodnych ratach. Student sam decyduje, czy chce płacić 1, 2 lub 10 rat w systemie rocznym. Uczelnia gwarantuje, że czesne nie zmieni się przez cały okres trwania studiów.
Jak wyglądają studia na fizjoterapii w Olsztyńskiej Szkole Wyższej?
Studia z fizjoterapiiw Olsztyńskiej Szkole Wyższej przygotowują do pracy w zakresie fizjoterapii z pacjentami w różnym wieku, z różnorodnymi dysfunkcjami. W trakcie studiów uzyskasz wiedzę i praktyczne umiejętności niezbędne do stosowania procedur fizjoterapeutycznych:
diagnostyki funkcjonalnej pacjenta,
kwalifikowania, planowania i prowadzenia fizykoterapii, kinezyterapii, masażu,
posługiwania się metodami specjalnymi fizjoterapii.
Na fizjoterapii na OSW w toku studiów wybierasz moduł specjalnościowy, dzięki temu pogłębisz swoją wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie:
prowadzenia rehabilitacji dzieci i młodzieży z uwzględnieniem dynamizmu wieku rozwojowego,
efektywnej pracy w sporcie – do prewencji i rehabilitacji urazów związanych ze sportem,
prowadzenia rehabilitacji osób starszych, z dysfunkcjami i ograniczeniami funkcjonalnymi, psychicznymi.
Studia na kierunku fizjoterapia mają profil praktyczny, dlatego dużo uwagi przywiązuje się do kształtowania umiejętności i kompetencji profesjonalnego podejścia do pacjenta oraz współdziałania i komunikacji w pracach zespołu leczącego. Umiejętności i kompetencje w tym zakresie będziesz doskonalić w czasie praktyk zawodowych.
Ukończenie studiów upoważnia cię do przystąpienia do Państwowego Egzaminu Fizjoterapeutycznego (PEF), po zdaniu którego uzyskasz prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty.
Praca po fizjoterapii
Po studiach na kierunku fizjoterapia w Olsztyńskiej Szkole Wyższej możesz podjąć pracę w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, takich jak np.: