Jak, gdzie, kiedy sprawdzić wyniki matury 2022?

Egzamin dojrzałości organizuje Centralna Komisja Egzaminacyjna. Jednak najszybciej swoje wyniki matur można sprawdzić na stronach internetowych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych (OKE). Zobacz gdzie i w którym miejscu można to zrobić.

Wyniki matur. Gdzie sprawdzić?

Zwykle wyniki egzaminów maturalnych znane są w lipcu danego roku i zaraz potem zaczyna się rekrutacja na studia. Dzieje się tak dlatego, bo matura jest kluczowa w przyjęciu na studia licencjackie i inżynierskie.

Nie trzeba wychodzić z domu, aby sprawdzić, jak poszła matura. Wszyscy maturzyści mogą sprawdzić, jak poszła matura na stronie internetowej okręgowej Komisji Egzaminacyjnyjnej (OKE). Wyników trzeba szukać na tej stronie OKE, któremu podlega liceum lub technikum, w której była zdawana matura. Tutaj wszystkie potrzebne linki:

Wyniki matur. Jak sprawdzić?

Do sprawdzenia wyniki matury potrzebny jest indywidualny login i hasło ucznia. Wszyscy maturzyści otrzymali je w swojej szkole. Trzeba wejść do w zakładki “Uczeń”. Przy logowaniu trzeba podać swój pesel oraz ten login i hasło, które zostało podane w szkole.

Wyniki matur 2022. O której ogłoszone?

Wyniki egzaminu dojrzałości będą opublikowane na stronach OKE w piątek 5 lipca 2022 r. Pojawią się one w Internecie między godziną 8:00 a 10:00.

Poradnik maturzysty

Zobacz poradniki związane z egzaminem maturalnym, które mogą się Tobie przydać po ogłoszeniu wyników.

Co po wynikach matur?

Jeśli udało się zdać maturę – możesz przejść do kolejnego etapu. Tutaj znajdziesz artykuły w dziale Poradnik kandydata, które pomogą w dostaniu się na wymarzony kierunek studiów.

Jeśli matura poszła gorzej, nie trać nadziei. Tutaj możesz przeczytać, jakie masz możliwości.

Sprawdź studia

Zaraz po ogłoszeniu wyników matur warto sprawdzić ofertę studiów. Zastanowić się, czy dotychczasowy kierunek i uczelnia to najlepszy wybór. A może warto poszukać innych opcji?

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję