Niech nikogo to określenie "jachting" nie zmyli. Na kierunku nie będzie się kształcić przyszłych kapitanów jachtowych, gdyż tym jak dotąd zajmują się kluby żeglarskie, ale po ukończeniu zajęć uczelnię opuści fachowiec znający się na eksploatacji jachtów żaglowych i motorowych, lub w dziedzinie turystyki wodnej: na marketingu, eksploatacji przystani i projektowaniu. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego kierunku studiów? Koniecznie sprawdź jakie treści pojawiają się w programie studiów, zachęcamy do przeczytania całego artykułu!

W trakcie studiów:
Plan studiów zakłada, aby przez pierwsze dwa lata student będzie uczestniczył w zajęciach ogólnych, a na trzecim roku wybierał kierunek np. jachting. Jachting to międzykierunek, gdyż łączy dwa kierunki nauczania, transport i oceanotechnikę. Oprócz spotkań w salach wykładowych, w planie jest prowadzenie też zajęć w żeglarskich przystaniach, stoczniach, zakładach i instytucjach gospodarki morskiej. Studenci przejdą też podstawowe szkolenie żeglarskie, aby każdy student umiał poprowadzić niewielki jacht lub łódź motorową. 
Po studiach:
Kierunek ma wyjątkową przyszłość, gdyż przemysł budowy jachtów i łodzi motorowych nie zamierza ulec likwidacji, a i wody do uprawiania turystyki jesti u nas pod dostatkiem. Szczególnie nie odkryte są wody Odry i Regalicy na południe od Szczecina. Także na zachód otwiera się atrakcyjny system kanałów i rzek całej Europy.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->