Site logo

Studia na kierunku jachting. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

Niech nikogo to określenie “jachting” nie zmyli. Na kierunku nie będzie się kształcić przyszłych kapitanów jachtowych, gdyż tym jak dotąd zajmują się kluby żeglarskie, ale po ukończeniu zajęć uczelnię opuści fachowiec znający się na eksploatacji jachtów żaglowych i motorowych lub w dziedzinie turystyki wodnej: na marketingu, eksploatacji przystani i projektowaniu.

Jak wygląda program studiów na jachtingu?

Plan studiów zakłada, aby przez pierwsze dwa lata student będzie uczestniczył w zajęciach ogólnych, a na trzecim roku wybierał kierunek. Jachting to międzykierunek, gdyż łączy dwa kierunki nauczania, transport i oceanotechnikę. Oprócz spotkań w salach wykładowych, w planie jest prowadzenie też zajęć w żeglarskich przystaniach, stoczniach, zakładach i instytucjach gospodarki morskiej. Studenci przejdą też podstawowe szkolenie żeglarskie, aby każdy student umiał poprowadzić niewielki jacht lub łódź motorową.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku jachting. Sprawdź ofertę uczelni

Perspektywy pracy po studiach na kierunku jachting:

Kierunek ma wyjątkową przyszłość, gdyż przemysł budowy jachtów i łodzi motorowych nie zamierza ulec likwidacji, a i wody do uprawiania turystyki jest i u nas pod dostatkiem. Szczególnie nie odkryte są wody Odry i Regalicy na południe od Szczecina. Także na zachód otwiera się atrakcyjny system kanałów i rzek całej Europy.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję