Site logo

Gdy studia nie pozwalają na etat

Jakie wydatki wiążą się z rozpoczęciem studiów, wie najlepiej każdy student. Często przeprowadzka do nowego miasta, wyposażenie nowego mieszkania, opłaty, dojazdy, zakup pomocy naukowych. Na początku każdego miesiąca zastrzyk gotówki, a potem gimnastyka, aby nie zostało za dużo miesiąca do następnego przelewu. Z czasem wielu studentów zaczyna myśleć o uniezależnieniu się od rodziców lub chociaż dorobieniu dodatkowych pieniędzy, aby życie towarzyskie i kulturalne nie zamarło.

W miastach akademickich nietrudno o dorywczą pracę, ale nie zawsze łatwo jest pogodzić ją z nauką. Etat odpada, praca w pubie czy restauracji nie każdemu odpowiada.

A gdyby tak pracować w domu lub gdziekolwiek indziej, kiedy i jak dużo chcemy?

Praca zdalna jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą lub nie mogą związać się etatem, czyli także dla studentów. Zazwyczaj do jej wykonywania niezbędny jest komputer z dostępem do internetu, czyli nieodłączny atrybut każdego z nich. Czego jeszcze potrzebujesz? Własnej inicjatywy, inspiracji i silnej woli.

Czym różni się praca zdalna od „normalnej”?

Telepraca może odbywać się na takich samych zasadach jak każda inna, m.in. w oparciu o umowę o pracę, zlecenia czy o dzieło. Zasadniczą różnicą jest to, że nie musisz iść na określoną godzinę do pracy i spędzać w niej określonej liczby godzin. Pracodawca rozlicza Cię za efekt, a Ty pracujesz dokładnie tyle, ile czasu potrzebujesz na wykonanie zleconego zadania. Zależnie od rodzaju zadań i własnych preferencji możesz pracować w domu, w parku, w kawiarni i gdziekolwiek indziej. To właśnie elastyczność i niezależność można zaliczyć do największych zalet pracy zdalnej.

Wszystko ma jednak swoje wady. Jeśli planujesz karierę freelancera, jako główne źródło utrzymania, musisz liczyć się m.in. z nieregularnością dochodów, zależnych od liczby zleceń. Każde zlecenie to nowy szef/ klient, z którym na nowo trzeba ułożyć sobie współpracę. Jednak praca zdalna jako sposób na dodatek do stypendium na studiach minimalizuje tego rodzaju problemy.

Gdzie i jak szukać pracy zdalnej?

W Polsce praca zdalna nie zyskała jeszcze dużej popularności. W interenecie cały czas przybywa jednak nie tylko pojedynczych zleceń, ale też serwisów i stron poświęconych tylko pracy zdalnej. Na szczególną uwagę zasługuje inCLICK.pl: jest to dedykowana specjalnie uczniom i studentom platforma usług internetowych, pozwalająca wykonywać zlecenia i zarabiać każdemu w wieku od 16 do 26 roku życia.

Co możesz zyskać dzięki inCLICK.pl?

– zarabiasz pieniądze – przy czym zawsze poprawnie wykonane zadanie równa się przyznaniu punktów i wypłacie wynagrodzenia;
– zdobywasz doświadczenie zawodowe nie ruszając się z domu;
– poznajesz wymagania pracodawców;
– nawiązujesz relacje z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami, pokazując się im w tym, w czym czujesz się najlepiej.

 

Jakie zadania możesz wykonywać na inCLICK.pl?

Oto kilka z nich:

Wypełnij ankietę do 30 pytań: za 216 punktów
Przepisz tekst (zwykły bez grafik i wykresów), wykonaj korektę tekstu o długości około 7200 znaków ze spacjami: za 432 punkty
Przetestuj produkt/usługę i napisz recenzję o długości minimum 1500 znaków ze spacjami: za 315 punktów
Przygotuj bazę danych, minimum 50 rekordów: za 450 punktów
Zarekomenduj swoim znajomym produkt, usługę lub informacje, minimum 15 poleceń: za 63 punkty
Serwis inCLICK.pl umożliwia firmom zlecanie także niestandardowych działań, od wspierania kampanii w mediach społecznościowych, przez udział w evencie, aż po korzystanie z ich produktów. Dostępne zadania znajdziesz tutaj.

Serwis ma przejrzystą strukturę i zasady działania. Można go nazwać swego rodzaju internetową agencją zatrudnienia: pośredniczy pomiędzy firmami – zleceniodawcami a użytkownikami – wykonawcami, których łączy standardowa umowa zlecenia. Zarejestrowany użytkownik, wykonując dostępne w serwisie zlecenia, gromadzi określoną liczbę punktów, za które otrzymuje gwarantowane wynagrodzenie, którego wysokość określona jest od samego początku.

Zatem Studencie!

Szukasz dodatkowego dochodu? Chcesz sam decydować kiedy i ile pracujesz? Chcesz zachować czas na naukę i przyjemności? Zlecenia czekają na inCLICK.pl.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Nagroda dla poznańskiego InQbatora

Działający w ramach Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza InQbator technologiczny został uhonorowany światową nagrodą Best Science Based Incubator 2009 – poinformowała PAP

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję