Site logo

E-learning: jak efektywnie korzystać z kursów internetowych MOCC? (wideo)

Wśród ogromnej ilości internetowych śmieci można znaleźć prawdziwe skarby! Strony agregujące kursy MOOC są niezwykle cenne, umożliwiają bowiem podjęcie nauki online na najlepszych i najbardziej prestiżowych uczelniach świata. Skończ marzyć o nauce w USA, Francji czy Wielkiej Brytanii i już dziś zacznij korzystać z bogatej oferty kursów e-learningowych, o których dzisiaj opowie Ci Belfer.

Co to są kursy MOCC?

Najważniejsza informacja na początek: nauka zdalna może być darmowa, jeżeli bardziej zależy Ci na wiedzy niż certyfikatach. Czy jesteś w stanie postawić na samodzielność i własny rozwój? Zobacz ten film by przekonać się jak studiować online i jak uchronić się przed błędami, które w konsekwencji mogą skazać Twoją edukację na porażkę. Zobacz koniecznie stronę z recenzjami i katalogiem popularnych MOOCów, czyli Massive Open Online Course.

EdX

MOOC, czyli Massive Open Online Course to internetowe, otwarte, masowe kursy. Od 2012 roku taka forma edukacji przeżywa swój dynamiczny rozwój. Jakie są największe zalety korzystania z MOOC? Możesz uczyć się od najlepszych profesorów z czołowych uczelni świata, w sposób nieodpłatny. Zyskujesz dostęp do wiedzy z najbardziej rozwojowych dziedzin. Zobacz koniecznie ten materiał, po czym odwiedź stronę EdX!

Coursera

Coursera to wyjątkowe miejsce w panoramie internetowej edukacji. Dzięki twórcom tego portalu możesz w jednej chwili przenieść się na jeden z czołowych światowych uniwersytetów i rozpocząć naukę niemal każdej dziedziny wiedzy. Programowanie, zdrowie i dobrostan zwierząt, pisanie esejów po angielsku, czy sztuczna inteligencja nie będą miały przed Tobą tajemnic! Darmowa nauka to tylko jedna z opcji. Jeżeli zdecydujesz się na płatną wersję kursu, otrzymasz certyfikat i dodatkową opiekę tutorów. Coursera czeka, zapisz się już dziś!

Udacity

Tajemniczo brzmiąca nazwa MOOC (czytaj: mu:k), to nic innego jak darmowe kursy online, tworzone przez najlepsze uczelnie i korporacje zainteresowane kształceniem pracowników na najwyższym poziomie. Chcesz zyskać wiedzę od pracowników Google, czy Facebooka? Nic prostszego, zapisz się na jeden z kursów Udacity.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję