Site logo

Azjatyckie uczelnie walczą o polskiego studenta

W pierwszy weekend listopada w Warszawie odbędą się koreańskie targi edukacyjne. Ofertę studiów zaprezentuje kilkanaście prestiżowych szkół wyższych z Korei Południowej. Organizatorem targów jest NIIED – National Institute for International Education. Patronem wydarzenia jest koreańskie Ministerstwo Edukacji, Nauki i Technologii.

Po raz pierwszy kilkanaście czołowych uczelni z Korei Południowej przyjedzie do Polski, by zaprezentować swoją ofertę i zachęcić do studiowania w tym kraju. Wśród uczelni, które się zaprezentują są uniwersytety i politechniki. Obecność potwierdzili przedstawiciele 11 szkół wyższych z Seulu, stolicy Korei Południowej, oraz z Ulsan, Busan, Dongdaemun, Daejeon i Gyeongbuk (Gyeongsan), w tym: Hankuk University of Foreign Studies, Ulsan National Institute of Science and Technology, Dongseo University, Hanyang University, Korea University, Kyung Hee University, Sogang University, Soongsil University, Ulsan National Institute of Science and Technology, University of Science and Technology, Yeungnam University i Yonsei University.

Koreańskie Targi Edukacyjne to doskonała okazja do tego, by porozmawiać z osobami, które decydują o przyjęciu kandydatów na studia, a także dowiedzieć się o dostępnych stypendiach i możliwościach bezpłatnej nauki w tym kraju.

– Obecnie na koreańskich uczelniach studiuje 72 Polaków, spośród których 32 to stypendyści utrzymujący się ze środków rządowych – mówi Kyewon Ryuk z National Institute for International Education. – W tym roku stypendium rządu koreańskiego otrzymało 7 osób z Polski. Wkrótce uruchomimy kolejny nabór – dodaje.

System studiów w Korei Południowej stwarza zagranicznym studentom możliwość podjęcia nauki na wszystkich poziomach edukacji – I, II i III stopnia. Wiele zajęć prowadzonych jest w języku angielskim, choć część kursów wymaga także znajomości języka koreańskiego na określonym poziomie zaawansowania.

Opłaty za studia w Korei Południowej różnią się w zależności od profilu uczelni (humanistyczne, medyczne, artystyczne czy techniczne), rodzaju (publiczne i niepubliczne) oraz jej lokalizacji (miasto lub przedmieścia). Przykładowo czesne za studia humanistyczne na uczelni państwowej wynosi od 2,500 do 3.000 USD, a na uczelni prywatnej od 5,500 do 6,000 USD. Warto wiedzieć, że większość uczelni proponuje studentom z zagranicy stypendia zwalniające z części lub całości czesnego.

Koreańskie Targi Edukacyjne to dobra okazja do uzyskania szczegółowych informacji o tym, co można i warto studiować w Korei Południowej.

Koreańskie Targi Edukacyjne
6-7 listopada 2010 r. (sobota-niedziela), godz. 12-16.00
Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 56/66
Szczegółowe informacje na: www.studyinkorea.pl.
Partnerzy i patroni: Szkoła Języków Orientalnych Gakko, Centrum Kultury Koreańskiej i Portal Spraw Zagranicznych psz.pl.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Lider – przywódca czy zarządca?

Koło Naukowe Administratywistów “Ad Rem” zaprasza na szkolenie, które poprowadzi Prezes Centrum Wspierania Administracji „Pro Publico” Dawid Borowiak. Zajęcia poświęcone będą pracy lidera zespołu. Spotkanie

Czytaj więcej »

Studia przez komórkę

Dzięki partnerskiej współpracy firmy Ericsson z Państwowym Uniwersytetem Otwartym im. Indiry Gandhi (The Indira Gandhi National Open University – IGNOU) studenci z najodleglejszych zakątków Indii

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję