Makrokierunek Astrofizyka i kosmologia łączy klasyczne działy fizyki - mechanikę, mechanikę kwantową, ogólną teorię względności z elementami astrofizyki i kosmologii. Mamy tu zatem połączenie klasycznych dyscyplin fizyki z kosmologią, która dojrzałość osiąga właściwie na naszych oczach, a także z niezwykle dynamicznie rozwijającą się astrofizyką. Idealnym kandydat będzie osoba, która już na etapie szkoły średniej wykazuje zainteresowanie fizyką oraz astronomią. Ten kierunek studiów jest przede wszystkim dla ścisłowców. Zapraszamy do dalszej lektury! 


W trakcie studiów:

m.in. metody numeryczne, struktura gwiazd, fizyka cząstek elementarnych pochodzenia kosmicznego, kosmologia teoretyczna i obserwacyjna, fizyka kwantowa

Po studiach:

Absolwenci przygotowani są do pracy w instytutach fizycznych, astrofizycznych i meteorologicznych, zespołach prowadzących obserwacje satelitarne i grupach naukowych realizujących międzynarodowe programy badawcze. Są dobrze przygotowani do samodzielnego poszerzania swoich kwalifikacji. Umieją nawiązywać współpracę z ośrodkami naukowymi za granicą. Są przygotowani do pracy w instytucjach oświatowych oraz do współpracy z mediami.

« WWW »

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->