Site logo

Wybierz studia inżynierskie na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej UTP w Bydgoszczy

Jeżeli jesteś maturzystą to najwyższy czas, żeby zastanowić się nad wyborem studiów – jakich? – koniecznie inżynierskich. Według rankingu tygodnika „Wprost” Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej UTP zajął wysoką 6. pozycję wśród 10 najbardziej cenionych Wydziałów w Polsce kształcących chemików i technologów chemicznych. Oznacza to, że absolwenci naszego Wydziału są dobrze przygotowani do podjęcia pracy i chętnie zatrudniani przez pracodawców.

Absolwenci WTiICh są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej w przemyśle chemicznym, spożywczym i przemysłach pokrewnych oraz w firmach produkujących nowoczesne materiały – na stanowiskach związanych z organizacją i prowadzeniem procesów produkcyjnych np. w Anwil S.A. oraz Delecta S.A. we Włocławku, Zachem S.A. w Bydgoszczy, Pojazdy Szynowe PESA w Bydgoszczy, Zakłady Tłuszczowe w Kruszwicy, Jutrzenka Holding S.A., Plastica Sp z o.o., Mondi Świecie S.A, International Paper Kwidzyn S.A., Inowrocławskie Zakłady Chemiczne Soda Mątwy S.A. i in. Zakres zdobytej wiedzy ekonomicznej pozwala także na podjęcie samodzielnej działalności gospodarczej. Kształcimy studentów od ponad 60 lat z myślą o bieżących potrzebach gospodarki, a nasi Absolwenci cieszą się dobrą opinią na rynku pracy i są  chętnie zatrudniani przez pracodawców zarówno naszego regionu i kraju jak i za granicą.

 Bydgoski Festiwal Nauki na WTiICh

Wybierz coś dla siebie spośród wielu propozycji:

Studia stacjonarne, pierwszego stopnia (inżynierskie) – 7 semestrów (3,5 roku).

Kierunek: technologia chemiczna
Specjalności:

biotechnologia przemysłowa
Wybierając tę specjalność zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci podjąć pracę w przemyśle chemicznym i biotechnologicznym oraz przemysłach pokrewnych, zarówno w zapleczu badawczym, jak i projektowym.

technologia procesów chemicznych
Wybierając tę specjalność zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci podjąć pracę w przemyśle, laboratoriach badawczych, rozwojowych i kontrolnych oraz przedsiębiorstwach związanych z wytwarzaniem i przetwórstwem produktów chemicznych.

analityka chemiczna i spożywcza
Wybierając tę specjalność zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci podjąć pracę w laboratoriach: przemysłowych, analiz sądowych, kryminalistycznych, celnych oraz urzędów i instytucji zajmujących się kontrolą i badaniem żywności oraz ochroną środowiska, a także w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Kierunek: inżynieria materiałowa

Specjalność: Inżynieria materiałów polimerowych
Zdobyte umiejętności i wiedza pozwolą Ci na podjęcie pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem nowoczesnych materiałów bezpośrednio przy realizacji procesów technologicznych, szczególnie przetwórstwa tworzyw polimerowych, kierowanie działami kontroli jakości,  prowadzenie działalności konsultingowo-projektowej związanej z doradztwem w zakresie doboru materiałów na konkretne wyroby a także prowadzenie własnej firmy. Absolwenci kierunku inżynieria materiałowa uzyskają dyplom inżyniera specjalisty z inżynierii materiałów polimerowych.

Kierunek: technologia żywności i żywienie człowieka

Specjalność: inżynieria żywności
Zdobyte umiejętności i wiedza pozwolą Ci na podjęcie pracy  na stanowiskach inżynierskich w przedsiębiorstwach, zakładach i instytucjach zajmujących się przetwórstwem, przechowywaniem, kontrolą i obrotem żywności oraz żywieniem człowieka a także kierowanie firmą produkującą żywność przetworzoną. Absolwenci kierunku technologia żywności i żywienie człowieka uzyskają dyplom inżyniera specjalisty z inżynierii żywności.

Studia niestacjonarne prowadzone są na kierunkach: technologia chemiczna i inżynieria materiałowa.

Studia I stopnia (inżynierskie) trwają 4 lata, a studia II stopnia (magisterskie) trwają 2 lata.

Po ukończeniu studiów I stopnia możesz kontynuować naukę na naszym Wydziale wybierając jedną z czterech specjalności na kierunku technologia chemiczna realizowanych na studiach II stopnia:
– analityka chemiczna i spożywcza,
– biotechnologia przemysłowa,
– technologia procesów chemicznych,
– nowoczesne technologie materiałowe.

Studia II stopnia trwają 1,5 roku a ich Absolwenci uzyskują dyplom magistra inżyniera w zakresie technologii chemicznej.

Oprócz możliwości studiowania Wydział i Uczelnia daje Ci wiele możliwości rozwoju swoich zainteresowań. Na Wydziale funkcjonują Studenckie Koła Naukowe, w których możesz rozwijać zainteresowania, pogłębiać wiedzę, brać czynny udział w życiu Wydziału i Uczelni, uczestniczyć w konferencjach naukowych i zdobyć wiele nowych umiejętności.

Jeżeli w trakcie studiów zapragniesz część studiów odbyć za granicą, to studiuj w słonecznej Hiszpanii, Niemczech, Szwecji lub egzotycznej Turcji. Najlepsi studenci Wydziału odbywają miesięczne praktyki studenckie zarówno w kraju jak i za granicą. Studenci zdobywają doświadczenie zawodowe już w trakcie studiów, co jest możliwe m.in. dzięki szerokiej współpracy Wydziału z przedsiębiorstwami regionu i kraju.

Wybierz studia inżynierskie – kształtuj swoją przyszłość już teraz

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Studencki Kraków liczy na turystów

Krakowskie uczelnie liczą na najazd turystów i pielgrzymów. Dlatego uruchamiają nowe kierunki studiów i specjalności związane z turystyką i rekreacją – podaje “Dziennik Polski”. Specjalistów

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję