Site logo

Studia inżynierskie na GWSA

Gdańska Wyższa Szkoła Administracji prowadzi rekrutację na nowy kierunek studiów – „zarządzanie i inżynieria produkcji”. Są to 7-semestralne studia inżynierskie kończące się uzyskaniem tytułu zawodowego inżyniera, specjalisty w zakresie zarządzania i inżynierii produkcji. Zajęcia rozpoczynają się od lutego.

Głównym celem kształcenia interdyscyplinarnego na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji jest wykształcenie specjalistów, którzy potrafią łączyć nowoczesną wiedzę i umiejętności inżynierskie z praktyką gospodarczą.

Zmiany w systemie społecznym i gospodarczym kraju wynikające z dokonujących się i już dokonanych przeobrażeń w gospodarce, powstanie małych i średnich firm, restrukturyzacja przemysłu czy prywatyzacja przedsiębiorstw zmuszają inżyniera do pełnienia podwójnej roli: twórcy techniki i menadżera. Rozszerzył się więc zakres żądań, jakie stawiane są inżynierom. W szczególności oczekuje się od nich, oprócz wiedzy specjalistycznej w określonej dziedzinie techniki, również umiejętności w zakresie ekonomii, zarządzania, marketingu, rachunkowości, finansów, prawa, ekologii, logistyki itp.

Co możesz oczekiwać po ukończeniu studiów?

Absolwent studiów inżynierskich „zarządzanie i inżynieria produkcji” posiadać będzie wiedzę w wybranym zakresie inżynierii produkcji oraz nauk ekonomicznych i o zarządzaniu.

Nabędzie umiejętności menedżerskie oraz rozwiązywania zagadnień z wybranego zakresu inżynierii produkcji, w tym: projektowania nowych i nadzorowania istniejących procesów i systemów produkcyjnych i eksploatacyjnych, nadzorowania obiektów i systemów zarządzania, doboru i szkolenia personelu, zarządzania kosztami finansowymi i kapitałem, formułowania żądań z zakresu technologii zarządzania i finansów, transferu technologii i innowacyjności.

Absolwent zostanie przygotowany do zarządzania procesami produkcyjnymi w wybranym zakresie inżynierii produkcji, organizowania i zarządzania personelem oraz koordynowania prac zespołów pracowniczych, udziału w realizacji i wdrażaniu prac badawczych i rozwojowych, zwłaszcza dotyczących innowacji technologicznych i organizacyjnych oraz udziału w pracach dotyczących doradztwa technicznego i organizacyjnego. W tym zakresie absolwent posiądzie gruntowną znajomość zasad mechaniki, projektowania z wykorzystam nowoczesnych narzędzi obliczeniowych oraz sprawnego posługiwania się nowoczesnymi technikami komputerowymi.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Czas na walkę o studenta!

Szkoły wyższe walczą o maturzystów z niżu demograficznego. Akademia Muzyczna zamierza kształcić anglistów, Politechnika Poznańska – plastyków, a Akademia Wychowania Fizycznego przyjmie nawet nieumiejących pływać.

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję