Site logo

10. edycja Innovact Campus Awards- nagrody rozdane

innovact logoInnovact Campus Awards jest konkursem otwartym dla wszystkich studentów i młodych naukowców z Europy, w ramach projektów uniwersyteckich lub z własnej inicjatywy. Ten coroczny konkurs daje twórcom innowacyjnych projektów możliwość przyjęcia rzeczywistej strategii rynkowej i przedstawienia swoich pomysłów jury, a także pokazania się przed rówieśnikami, doświadczonymi specjalistami pomagającymi start-upom i szerokiemu gronu publiczności.
Wręczenie nagród w tegorocznej edycji odbyło się w Paryżu, 3 kwietnia b.r.

Podczas Europejskiego Forum Projektów Innowacyjnych – Innovact, które odbyło się w dniach 27-28 marca w Reims, członkowie jury spotkali się z 42 finalistami wyłonionymi spośród 160 innowacyjnych projektów pochodzących z 28 krajów europejskich. Trzej laureaci Innovact Campus Awards 2012 zdobędą rozgłos w Europie, porady ekspertów. Zostali oni również nagrodzeni wsparciem finansowym. Wśród nagrodzonych zespołów nie było Polaków.

Podczas wydarzenia organizowanego przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Reims-Epernay dzięki wsparciu Komisji Europejskiej, profesjonalne jury złożone z przedsiębiorców, dziennikarzy i naukowców z różnych krajów europejskich spotkało się z finalistami bezpośrednio na ich stoiskach. 

 

Projekty wyróżnione przez jury za innowacyjność i kreatywność, to:
 
VisionRE™ – 1 nagroda (5000 euro) – projekt przygotowany przez Johna Kierana O’Callaghan, z Cork Institute of Technology (Irlandia). VisionRE jest innowacyjnym systemem pomagającym osobom niedowidzącym osiągnąć większą niezależność i mieć większą pewność siebie podczas podróży. 
 
WEBSHELL – 2 nagroda (1500 euro) – projekt przygotowany przez Arnaulta Thibaud, z EPITA (Francja). Webshell to nowy język informatyczny oparty na opatentowanej technologii, który pozwala programistom tworzyć aplikacje web i na komórki w 10 minut, a nie jak wcześniej w 10 dni.
 
MRS – 3 nagroda (1500 euro) – projekt przygotowany przez Salvatore Modeo, z Université de Salento (Włochy). MRS – Material Recovery System to elektromechaniczny system, który umożliwia odzyskiwanie odpadów z próżni (parowanie termiczne), co pozwala podtrzymać proces parowania. System pozwala także zwiększyć długowieczność wyposażenia i możliwości jego użytkowania.
 
Tak jak i w zeszłym roku, Jeune Chambre Economique Française (Francuska Młodzieżowa Izba Ekonomiczna) także wybrała swojego faworyta. Nagroda Coup de cœur JCEF przyznano projektowi ULYSSE, przygotowanemu przez Jean-Mathieu Ivorra-Micaelli, Manoël Grand i Martin Christolomme z Institut d’optique. Ulysse ma na celu stworzenie pierwszego jednorazowego endoskopu sztywnego 3D (między każdą operacją, endoskopy muszą być sterylizowane), aby rozpowszechnić laparoskopię endoskopem sztywnym. 

 

 image008
          image012     image016     image014

image018     image020image010     

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Fotografuj i wygrywaj!

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ogłosił Konkurs fotograficzny pt. Fundusze w obiektywie, który potrwa do 20 lipca 2011 r. Przewidziane są cenne nagrody. Celem

Czytaj więcej »

Stypendia dla najlepszych maturzystów

Maturzyści, którzy podejmą studia informatyczne w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych (PJWSTK) będą mogli otrzymać miesięczne stypendium w wysokości 1 tys. złotych. Pieniądze zostaną przyznane

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję