Site logo

Zostań maklerem z Uniwersytetem Łódzkim

Już po raz drugi w Łodzi rusza rekrutacja do Pierwszego w Polsce Studenckiego Funduszu Inwestycji. Od 1 października do 31 stycznia osoby zainteresowane rynkami kapitałowymi mogą wypełnić formularz rekrutacyjny na stronie www.sfi.com.pl stając się tym samym kandydatami do SFI.

Rekrutacja do II edycji SFI, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie przebiegała trzyetapowo. Pierwszy etap, czyli rejestracja na stronie internetowej www.sfi.com.pl właśnie trwa, a zakończy się 31 stycznia. W drugim etapie na kandydatów czeka Ogólnopolski Test Wiedzy SFI, trudnością dorównujący testom na Doradcę Inwestycyjnego. Osoby z najlepszymi wynikami z Testu zostaną zaproszone na rozmowy rekrutacyjne, przeprowadzane zarówno przez specjalistów z branży HR, jak i przedstawicieli firm partnerskich Funduszu. Ze wszystkich kandydatów wyłonionych zostanie maksymalnie 20 osób zarządzających realnym kapitałem na GPW.
SFI to pierwszy w Polsce projekt umożliwiający studentom inwestowanie na giełdzie realnym kapitałem. ,,To nie jest gra, ani symulacja giełdowa. Osoby, które pozytywnie przejdą przez rekrutację otrzymują od nas realny kapitał do inwestycji na GPW. W zeszłym roku było to 10 tys. zł, w tym zastanawiamy się nad podwojeniem tej kwoty” – wyjaśnia Natasza Janczewska, koordynator SFI. Wybrańcy spotykać się będą minimum raz w tygodniu i kolegialnie podejmować decyzje dotyczące inwestycji. Nie zostaną jednak pozostawieni samym sobie, w razie jakichkolwiek wątpliwości mają do dyspozycji pomoc maklera.
,,Najważniejsza jest praktyka. Nie każdy ma 20 tys. zł, żeby inwestować giełdzie. Dlatego studenci biorą udział w grach i symulacjach giełdowych. To nie są jednak te same emocje i to samo doświadczenie co z realnym kapitałem. Ponadto w SFI uczestniczyć może każdy powyżej 18 roku życia, co podnosi poziom. Rekrutacja jest trudna, ale myślę, że naprawdę warto się do niej przyłożyć.’’ – informuje Karolina Zdziarska, prezes SKN Progress.

Poza doświadczeniem i wiedzą jakie zdobywają uczestnicy, przede wszystkim nawiązują kontakty. Dla niektórych osób z poprzedniej edycji Funduszu najważniejszą rzeczą było poznanie ludzi, którzy mają tę samą pasję i wiedzę dotyczącą giełdy. Dodatkowo przygotowane zostały nagrody rzeczowe w postaci: laptopów, telefonów komórkowych, Ipod’ów i egzaminu na doradcę inwestycyjnego oraz płatnych praktyk. 2 osoby z ubiegłorocznej Trzynastki SFI od razu po zakończeniu projektu otrzymały ofertę pracy. Czy to możliwe, aby projekt organizowany na Uniwersytecie Łódzkim wychowywał następne pokolenia maklerów?

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Temperament a porozumienie

Nie z każdym człowiekiem można łatwo się porozumieć. Jeden reaguje w sytuacjach zawodowych i prywatnych spokojnie, inny aż kipi ze złości. Za te zachowania odpowiada

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję