Site logo

Wybierz studia inżynierskie na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej UTP w Bydgoszczy

Jeżeli jesteś maturzystą to najwyższy czas, żeby zastanowić się nad wyborem studiów – jakich? – koniecznie inżynierskich. Według rankingu tygodnika „Wprost” Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej UTP zajął wysoką 6. pozycję wśród 10 najbardziej cenionych Wydziałów w Polsce kształcących chemików i technologów chemicznych. Oznacza to, że absolwenci naszego Wydziału są dobrze przygotowani do podjęcia pracy i chętnie zatrudniani przez pracodawców.

Absolwenci WTiICh są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej w przemyśle chemicznym, spożywczym i przemysłach pokrewnych oraz w firmach produkujących nowoczesne materiały – na stanowiskach związanych z organizacją i prowadzeniem procesów produkcyjnych np. w Anwil S.A. oraz Delecta S.A. we Włocławku, Zachem S.A. w Bydgoszczy, Pojazdy Szynowe PESA w Bydgoszczy, Zakłady Tłuszczowe w Kruszwicy, Jutrzenka Holding S.A., Plastica Sp z o.o., Mondi Świecie S.A, International Paper Kwidzyn S.A., Inowrocławskie Zakłady Chemiczne Soda Mątwy S.A. i in. Zakres zdobytej wiedzy ekonomicznej pozwala także na podjęcie samodzielnej działalności gospodarczej. Kształcimy studentów od ponad 60 lat z myślą o bieżących potrzebach gospodarki, a nasi Absolwenci cieszą się dobrą opinią na rynku pracy i są  chętnie zatrudniani przez pracodawców zarówno naszego regionu i kraju jak i za granicą.

 Bydgoski Festiwal Nauki na WTiICh

Wybierz coś dla siebie spośród wielu propozycji:

Studia stacjonarne, pierwszego stopnia (inżynierskie) – 7 semestrów (3,5 roku).

Kierunek: technologia chemiczna
Specjalności:

biotechnologia przemysłowa
Wybierając tę specjalność zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci podjąć pracę w przemyśle chemicznym i biotechnologicznym oraz przemysłach pokrewnych, zarówno w zapleczu badawczym, jak i projektowym.

technologia procesów chemicznych
Wybierając tę specjalność zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci podjąć pracę w przemyśle, laboratoriach badawczych, rozwojowych i kontrolnych oraz przedsiębiorstwach związanych z wytwarzaniem i przetwórstwem produktów chemicznych.

analityka chemiczna i spożywcza
Wybierając tę specjalność zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci podjąć pracę w laboratoriach: przemysłowych, analiz sądowych, kryminalistycznych, celnych oraz urzędów i instytucji zajmujących się kontrolą i badaniem żywności oraz ochroną środowiska, a także w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Kierunek: inżynieria materiałowa

Specjalność: Inżynieria materiałów polimerowych
Zdobyte umiejętności i wiedza pozwolą Ci na podjęcie pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem nowoczesnych materiałów bezpośrednio przy realizacji procesów technologicznych, szczególnie przetwórstwa tworzyw polimerowych, kierowanie działami kontroli jakości,  prowadzenie działalności konsultingowo-projektowej związanej z doradztwem w zakresie doboru materiałów na konkretne wyroby a także prowadzenie własnej firmy. Absolwenci kierunku inżynieria materiałowa uzyskają dyplom inżyniera specjalisty z inżynierii materiałów polimerowych.

Kierunek: technologia żywności i żywienie człowieka

Specjalność: inżynieria żywności
Zdobyte umiejętności i wiedza pozwolą Ci na podjęcie pracy  na stanowiskach inżynierskich w przedsiębiorstwach, zakładach i instytucjach zajmujących się przetwórstwem, przechowywaniem, kontrolą i obrotem żywności oraz żywieniem człowieka a także kierowanie firmą produkującą żywność przetworzoną. Absolwenci kierunku technologia żywności i żywienie człowieka uzyskają dyplom inżyniera specjalisty z inżynierii żywności.

Studia niestacjonarne prowadzone są na kierunkach: technologia chemiczna i inżynieria materiałowa.

Studia I stopnia (inżynierskie) trwają 4 lata, a studia II stopnia (magisterskie) trwają 2 lata.

Po ukończeniu studiów I stopnia możesz kontynuować naukę na naszym Wydziale wybierając jedną z czterech specjalności na kierunku technologia chemiczna realizowanych na studiach II stopnia:
– analityka chemiczna i spożywcza,
– biotechnologia przemysłowa,
– technologia procesów chemicznych,
– nowoczesne technologie materiałowe.

Studia II stopnia trwają 1,5 roku a ich Absolwenci uzyskują dyplom magistra inżyniera w zakresie technologii chemicznej.

Oprócz możliwości studiowania Wydział i Uczelnia daje Ci wiele możliwości rozwoju swoich zainteresowań. Na Wydziale funkcjonują Studenckie Koła Naukowe, w których możesz rozwijać zainteresowania, pogłębiać wiedzę, brać czynny udział w życiu Wydziału i Uczelni, uczestniczyć w konferencjach naukowych i zdobyć wiele nowych umiejętności.

Jeżeli w trakcie studiów zapragniesz część studiów odbyć za granicą, to studiuj w słonecznej Hiszpanii, Niemczech, Szwecji lub egzotycznej Turcji. Najlepsi studenci Wydziału odbywają miesięczne praktyki studenckie zarówno w kraju jak i za granicą. Studenci zdobywają doświadczenie zawodowe już w trakcie studiów, co jest możliwe m.in. dzięki szerokiej współpracy Wydziału z przedsiębiorstwami regionu i kraju.

Wybierz studia inżynierskie – kształtuj swoją przyszłość już teraz

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Dla kogo studia prawa

Uczniom trzecich klas szkół ponadgimnazjalnych pozostaje coraz mniej czasu na podjęcie decyzji o wyborze studiów. Szansę na dobrą pracę i realizację zawodową maja szczególnie absolwenci

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję