phoca_thumb_s_harvardKonkurs ten adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół średnich, studentów uczelni państwowych i prywatnych oraz absolwentów szkół, którzy chcieliby studiować na uczelniach amerykańskich, zwłaszcza na Uniwersytecie Harvarda.

Nagrodą główną jest wyjazd 4 laureatów na tygodniowy pobyt na Uniwersytecie Harvarda w październiku 2010 r. Harvard Club of Poland pokrywa wszystkie koszty podróży, zakwaterowania, wyżywienia oraz ubezpieczenia zdrowotnego.Termin nadsyłania zgłoszeń: 7 maja 2010 r.

Jaki jest cel konkursu? Celem konkursu jest promowanie wśród Polaków idei studiowania na renomowanych uczelniach zagranicznych, w szczególności na Harvardzie, podniesienie poziomu wiedzy na temat wymagań, jakie uczelnia stawia kandydatom, oraz zwrócenie uwagi na możliwości uzyskania pomocy finansowej z Harvardu dla najzdolniejszych kandydatów i studentów tej uczelni.


Do kogo kierowany jest konkurs?
Konkurs ma za zadanie wyszukać zdolnych i nieprzeciętnych osób pragnących studiować na Uniwersytecie Harvarda. Program adresowany jest do licealistów i studentów oraz wszystkich (np. absolwentów uczelni), którzy chcą studiować i poszerzać swoje wykształcenie na Harvardzie. Ponieważ proces właściwego przygotowania do ubiegania się o przyjęcie na tę uczelnię może trwać kilka lat, konkurs zaadresowany jest również do gimnazjalistów.


Konkurs ma wspomóc pasjonatów zainteresowań naukowych, sportowych i artystycznych, a także osoby o dużym zaangażowaniu społecznym (co również jest jednym z kryteriów podczas samej rekrutacji na Harvard). Kandydaci powinni być obywatelami polskimi i posiadać polski paszport lub móc go uzyskać do momentu ubiegania się o wizę amerykańską.

Co jest nagrodą?
W pierwszym etapie konkursu  poprzez specjalny program selekcji będzie wyłonione 20 finalistów – uczniów gimnazjów i liceów, studentów oraz absolwentów szkół o wyjątkowych predyspozycjach, zainteresowaniach, zdeterminowanych w swoich działaniach. Wszystkim finalistom Harvard Club of Poland zaoferuje wsparcie merytoryczne przy ubieganiu się o przyjęcie na studia według normalnej procedury i kryteriów określonych przez Uniwersystet Harvarda. Każdy finalista będzie mógł skorzystać z pomocy mentora (członka Harvard Club of Poland), który będzie służył poradami, rekomendacjami oraz ułatwiał kontakt z innymi absolwentami.

 

W drugim etapie konkursu spośród grupy finalistów wybranych będzie 4 laureatów, na podstawie rozmów z komisją konkursową w Warszawie (HCoP zastrzega sobie prawo zwiększenia lub zmniejszenia liczby laureatów). Harvard Club of Poland zorganizuje i całkowicie sfinansuje ich tygodniowy wyjazd do Bostonu na Uniwersytet Harvarda aby umożliwić im poznanie uczelni i zapoznanie się z możliwościami studiowania. Organizatorzy konkursu pokrywają koszty podróży zagranicznej, zakwaterowania w hotelu, wyżywienia oraz ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą. Laureatom zostanie wręczone także kieszonkowe na własne wydatki podczas pobytu. Wyłonieni laureaci niezależnie od Harvard Club of Poland występują o wizy amerykańskie na czas pobytu w USA.

źródło: www.harvardclubofpoland.org

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->