Site logo

Studia podyplomowe dofinansowane przez Unię Europejską

Chcesz się rozwijać i poszerzać swoje umiejętności, a wraz z nimi perspektywy zatrudnienia? Jeśli tak, to studia podyplomowe są dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Jeśli jednak nie stać Ciebie na opłacenie wysokiego czesnego, to może warto poszukać kierunków dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej? Chcesz się rozwijać i poszerzać swoje umiejętności, a wraz z nimi perspektywy zatrudnienia? Jeśli tak, to studia podyplomowe są dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Jeśli jednak nie stać Ciebie na opłacenie wysokiego czesnego, to może warto poszukać kierunków dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej? W zeszłym tygodniu pisaliśmy o studiach podyplomowych, które może Wam sfinansować urząd pracy.

Na wielu uczelniach znajdziecie także ofertę studiów podyplomowych dofinansowanych lub w całości sfinansowanych z EFS, czyli Europejskiego Funduszu Społecznego. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie samodzielnie opłacić dalszej edukacji. Co można studiować? Jakie wymogi należy spełnić, żeby zakwalifikować się do udziału w programie? Za moment wszystkiego się dowiecie…

Wstępne wymogi
Na wybrane kierunki studiów mogą zapisać się wyłącznie osoby spełniające szczegółowe wytyczne, które mogą odnosić się do płci, profilu zatrudnienia, wcześniej zdobytego wykształcenia, etc.
Przykład: na kierunek X mogą zapisać się osoby zatrudnione w administracji publicznej, których całkowity staż pracy nie przekracza 5 lat. Dodatkowym wymogiem jest udział w programie minimum 50% kobiet.

Każdy kierunek ma indywidualne wymogi względem uczestników, którym należy bezwzględnie podporządkować się. Projekty sfinansowane ze środków Unii Europejskiej charakteryzują się dużym stopniem sformalizowania, a co za tym idzie – odstępstwa od reguły tutaj nie występują. Warto przeczytać wszystkie wymogi przed wysłaniem aplikacji.

Kierunki studiów, czyli co wybrać?
Kierunki sfinansowane ze środków Unii Europejskiej muszą być prowadzone w oparciu o najwyższe, międzynarodowe standardy nauczania. Lista programów tworzona jest w oparciu o analizy rynkowe i potrzeby rynku pracy, a co za tym idzie – większość kierunków związanych jest z zarządzaniem, marketingiem, edukacją i administracją. Do najpopularniejszych należy zaliczyć:

  • zarządzanie projektami,
  • zarządzanie przedsiębiorstwem,
  • informatyczne technologie biznesowe,
  • zarządzanie zasobami ludzkimi,
  • e-marketing,
  • doradztwo biznesowe.

Aktualny spis prowadzonych kierunków finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego znajdziecie na stronie: http://www.efs.pl/studia_podyplomowe

Czy warto?
Zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności jest podstawą rozwoju osobistego. Jest to także kluczowy element w budowie naszej pozycji i perspektyw na rynku pracy. Osoba wszechstronnie wykształcona, która może pochwalić się odpowiedni kwalifikacjami i doświadczeniem zawodowym, zawsze będzie ceniona przez pracodawców. Czy warto skorzystać z oferty studiów podyplomowych finansowanych z EFS? Zdecydowanie tak, gdyż jest to doskonała okazja do zdobycia nowych umiejętności, a na dodatek nie kosztuje nas zbyt wiele, a w wielu przypadkach jest całkowicie darmowa!

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję