Site logo

Studia na kierunku taniec. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

Są to idealne studia dla osób, których pasją jest taniec, choreografia i pedagogika tańca, a także tych, którzy chcieliby swoje zainteresowania wzbogacić nie tylko o profesjonalną wiedzę praktyczną, a także teoretyczną.

Jak wygląda program studiów na kierunku taniec

Student zdobywa wiedzę ogólną na temat tańca (taniec jako zagadnienie społeczne i socjologiczne), teoretyczne informacje o tańcu, anatomii i biomechaniki ludzkiego ciała (podstawy anatomii narządów ruchu i fizjologii człowieka) oraz wiedzę o sztuce, muzyce, teatrze i literaturze (historia tańca, muzyki, teatru). Na przedmiotach kierunkowych student uczy się stosowania praktycznej i teoretycznej wiedzy o zasadach tańca akademickiego, klasycznego i neoklasycznego, wykonywania najbardziej reprezentatywnych tańców poszczególnych epok historycznych w tym tańców innych narodów, wykonywania ewolucji tanecznych we współpracy z partnerem/partnerką lub większą liczbą wykonawców.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku taniec? Sprawdź ofertę uczelni

Perspektywy pracy po studiach na kierunku taniec

Absolwent ma możliwość rozpoczęcia pracy jako:

  • badacz, publicysta i dziennikarz w obszarze wiedzy o tańcu,
  • choreograf oraz kierownik zespołów tanecznych i baletowych,
  • tancerz,
  • osoba zarządzająca ośrodkami kulturalno-oświatowymi,
  • nauczyciel tańca (po zdobyciu dodatkowych kwalifikacji).
Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Studia artystyczne

Wszystkie związane z kreacją, sztuką, estetyką. Dla osób chcących pozostawić na ziemi namacalny znak swojej obecności. Znajduje się tu między innymi aktorstwo, dyrygentura, malarstwo, reżyseria,

Czytaj więcej »