Site logo

Studia na kierunku podatki i doradztwo podatkowe

Ile razy zastanawialiśmy się, jak poprawnie wypełnić zeznanie podatkowe, który podatek możemy odliczyć i dlaczego, po co nam tak naprawdę VAT. Nic dziwnego, że Albert Einstein wypowiedział kiedyś znamienne słowa: “Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy”. Żeby przebrnąć przez zagmatwaną materię biznesowo-podatkową trzeba być niekwestionowanym ekspertem w tej dziedzinie. Dzisiaj wiele uczelni oferuje studia na kierunku Podatki i doradztwo podatkowe, przygotowując odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów trudniących się tą problematyką.

Sprawdź też studia na kierunku Finanse i rachunkowość.

Jeśli marzysz o zostaniu doradcą podatkowym, możesz spać spokojnie. Twoja kariera zawodowa na pewno nie będzie zagrożona. Zawsze przecież znajdzie się ktoś, kto z chęcią wysłucha twoich rad w sprawach finansowych. By zająć się doradztwem podatkowym trzeba oczywiście doskonale orientować się w sprawach podatków. Kandydat, który chce zawodowo zająć się doradztwem podatkowym musi także skończyć studia na kierunku podatki i doradztwo podatkowe, a następnie zdać egzamin państwowy, by uzyskać pozwolenie na wykonywanie tego zawodu. Studia przeznaczone są dla osób zajmujących się podatkami, które chcą poszerzyć lub ugruntować wiedzę w tej materii. By zostać przyjętym na ten kierunek należy legitymować się wyższym wykształceniem (co najmniej licencjackim) oraz podstawową wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi w zawodzie doradcy podatkowego.

W trakcie studiów:

Na kierunku Podatki i doradztwo podatkowe poruszane będą zagadnienia ekonomiczno – prawne. Abiturienci prawa i ekonomii z pewnością znacznie łatwiej przystosują się do wymagań edukacyjnych, niż absolwenci innych kierunków studiów. Niemniej każdy student będzie musiał opanować podstawy prawne dotyczące systemu podatkowego i finansowego w Polsce i zagranicą, jak również zmierzyć się z dokumentacją podatkową oraz przyswoić wiedzę o zarządzaniu przedsiębiorstwem, a także o finansach publicznych oraz księgowości. Studenci zdobędą cenne doświadczenie mając możliwość odbycia praktyk w instytucjach finansowych, a także uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez ludzi na co dzień związanych z biznesem i finansami. Studia na kierunku Podatki i doradztwo podatkowe poruszają zagadnienia obowiązujące kandydatów na doradców podatkowych podczas egzaminu. Warto wobec tego zgłębić tę skomplikowaną tematykę, by w przyszłości cieszyć się ciekawą pracą i szacunkiem klientów.

Po studiach:

Absolwentów Podatków i doradztwa podatkowego czeka nauka przez całe życie. Kto spocznie na larach, wypada z obiegu. Dobry doradca podatkowy będzie mógł pracować w państwowych instytucjach finansowych, np. Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, czy w Urzędzie Skarbowym oraz w różnorodnych przedsiębiorstwach zajmujących się podatkami. Absolwentów tego kierunku studiów z pewnością przyjmą w swe szeregi kancelarie prawnicze specjalizujące się w prawie podatkowym, wielkie korporacje finansowe, firmy konsultingowe, czy też biura rachunkowe. Osoby z dyplomem doradcy podatkowego będą mogły także założyć swoją kancelarię i świadczyć usługi podatnikom, którzy jak Albert Einstein nie będą w stanie “ogarnąć” tematu podatków.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję