Site logo

Studia na kierunku intermedia. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

Intermedia są stosunkowo młodym i zdecydowanie unikatowym kierunkiem przeznaczonym dla tych kandydatów, którzy chcą łączyć zainteresowanie sztuką z nowoczesnymi technikami multimedialnymi. Kierunek ten przygotowuje do przeniesienia sztuki na wyższy poziom, dzięki użyciu wszelkich dostępnych technik audio-wizualnych. Studenci kierunku intermedia mają możliwość kształcenia się w ramach takich przedmiotów jak historia sztuki, sztuka współczesna, estetyka czy historia mediów.

Jak wygląda program studiów na kierunku intermedia?

Co więcej, dają one możliwość zgłębienia zagadnień z dziedzin takich jak socjologia kultury czy prawo autorskie oraz poznania praktycznej strony studiów poprzez używanie przy tworzeniu dzieł zdobyczy nowoczesnej techniki.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku intermedia. Sprawdź ofertę uczelni

Perspektywy pracy absolwenta po studiach na kierunku intermedia:

Absolwent kierunku intermedia jest przygotowany do tradycyjnego tworzenia dzieł sztuki, ale również posiada tajniki pracy z dziełem, używając nowoczesnych urządzeń audio-wizualnych:

  • cybernetyka,
  • telewizja,
  • animacja,
  • projektowanie wirtualne,
  • instalacje wielomedialne.
Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Zawód: content manager

Co to jest zawód content manager – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży content manager? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję