Site logo

Studia na kierunku humanistyka drugiej generacji

Humanistyka pierwszej generacji właśnie odchodzi do lamusa. Powstało wiele nowych możliwości eksponowania treści, dlatego tradycyjne formy (długopis, kartka) powoli ustępują miejsca tym nowatorskim. By sprostać zapotrzebowaniu społecznemu stworzono kierunek studiów, który ożywił humanistykę i otworzył przed nią nowe możliwości rozwoju. Tym kierunkiem jest humanistyka drugiej generacji. H2G to nowoczesne studia przeznaczone dla osób o humanistycznym zacięciu, potrafiących wykorzystywać wszelkie dobrodziejstwa technologiczne do przekazywania informacji.

W trakcie studiów:

Celem studiowania humanistyki drugiej generacji jest wykształcenie umiejętności badania, monitorowania, analizowania, tworzenia, gromadzenia i pomnażania zasobów wirtualnej rzeczywistości. Dotyczy to w głównej mierze tekstów dziennikarskich, ale również gier komputerowych, materiałów audio – video, zdjęć, itp. Osoby zainteresowane studiowaniem na tym kierunku muszą być przygotowane na przyswajanie wiedzy z wielu dziedzin nauki. W programie studiów znajdą się przedmioty stricte humanistyczne, kształtujące komunikacyjne predyspozycje kandydatów oraz ścisłe, dające wiele nowych możliwości, niewykorzystywanych dotąd na gruncie humanistyki. Oferta studiów jest bardzo atrakcyjna, dlatego warto się z nią zapoznać. Nacisk kładzie się w szczególności na naukę wytwarzania tekstów na potrzeby portali internetowych oraz na zarządzanie treściami dostępnymi w sieci. Studenci otrzymają niezbędną wiedzę z zakresu researchu, czyli monitorowania i weryfikowania różnych informacji zalewających Internet. Poznają tajniki pozycjonowania treści pod wyszukiwarki internetowe. Dowiedzą się jak sprzedawać i promować zasoby internetowe. Zyskają wiedzę i umiejętności pozwalające w łatwy sposób stworzyć i prowadzić różnego typu serwisy, na przykład społecznościowe, czy informacyjne.

Rozwiną także swój dziennikarski warsztat, zamieszczając różnorakie teksty na stronach internetowych oraz wzbogacając ich zawartość grafiką, materiałami video, itp. Na humanistyce drugiej generacji będzie można zapoznać się także z całym szeregiem zaawansowanych narzędzi i technologii, służącymi do wytwarzania, gromadzenia czy rozprzestrzeniania zasobów internetowych. Studenci tego kierunku poznają tez podstawowe różnice pomiędzy standardowymi, klasycznymi tekstami literackimi i publicystycznymi a ich internetowymi odpowiednikami. Zaobserwują również jak zmieniła się ich funkcjonalność oraz sposób użytkowania na przestrzeni lat. Osoby zajmujące się humanistyką drugiej generacji otrzymają także wiedzę o nowych formach komunikacji, tak charakterystycznych dla wirtualnej rzeczywistości, są nimi między innymi: fora dyskusyjne, komunikatory internetowe, videoblogi, infografiki i wiele innych. Podczas studiów duży nacisk położony zostanie też na naukę programowania. Wielką atrakcją dla kandydatów na te studia będzie możliwość badania i projektowania wszelkiego typu gier, począwszy od najprostszych, karcianych i planszowych, przez gry uliczne, aż do najbardziej skomplikowanych – komputerowych.

Po studiach:

Absolwenci kierunku humanistyka drugiej generacji będą mogli wykorzystać swoje uniwersalne umiejętności w wielu miejscach pracy. Zatrudnienie znajdą choćby w tradycyjnych wydawnictwach oraz w redakcjach czasopism, a także w redakcjach portali internetowych, na stanowiskach dziennikarzy, e-blogerów, redaktorów, korektorów, itp. Wielu studentów bez problemów poradzi sobie także pracując dla agencji reklamowych w roli copywriterów.

Na absolwentów kierunku humanistyka drugiej generacji czeka miejsce w redakcjach elektronicznych bibliotek i archiwów oraz w instytucjach zajmujących się gromadzeniem i pomnażaniem rozmaitych tradycyjnych zbiorów. Praca w tych miejscach polegać będzie choćby na digitalizacji, czyli przenoszeniu zasobów z jednego nośnika treści (papier) na inny (np. płyty cd, wirtualne dyski, internetowe bazy danych). Miłośnicy humanistyki drugiej generacji staną również przed szansą zaprezentowania swych zdolności na rynku gier planszowych i komputerowych, jako projektanci gier, testerzy, graficy, czy recenzenci. Ponadto osoby po humanistyce drugiej generacji znajdą zatrudnienie w branży edukacyjnej, turystycznej, rozrywkowej, i wielu, wielu innych.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Studia na kierunku etnolingwistyka

Studia na kierunku Etnolingwistyka umożliwiają studentowi uzyskanie unikatowych specjalności w zakresie wiedzy o ogólnych zjawiskach kulturowych wybranego regionu jak i opanowanie przynajmniej dwóch języków, z

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję