Studia na kierunku fizjoterapia. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

O przynależności fizjoterapii do nauk medycznych i nauk związanych ze sportem napisano już całe tomy. Dla nas istotne jest to, że kandydaci dysponują wyborem. Fizjoterapię można bowiem studiować w różnych typach uczelni, począwszy od szkół medycznych, poprzez akademie wychowania fizycznego, aż po wyższe szkoły, akademie i uniwersytety prywatne. Czym jest fizjoterapia? Jest to wiedza o wykorzystaniu, w celach terapeutycznych, naturalnych zdolności organizmu do reakcji na różnego rodzaju bodźce.

Profil kandydata na fizjoterapię

Aby dobrze przygotować się do rekrutacji i zwiększyć swoje szanse na pozytywny przebieg procedur rekrutacyjnych powinieneś zdecydować się na konkretną uczelnię dość wcześnie, bo jeszcze przed wyborem przedmiotów maturalnych. Dzięki temu poznasz warunki rekrutacji i dowiesz się, jaka wiedza będzie w szczególny sposób premiowana. Będziesz mógł upewnić się także, czy barierą nie staną się dla Ciebie egzaminy sprawnościowe.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku fizjoterapia? Sprawdź ofertę uczelni.

Jak wygląda program studiów na kierunku fizjoterapia

Fizjoterapia to dziedzina, która wymaga bardzo rozległej wiedzy i znacznych umiejętności, dlatego program tych studiów przewiduje poznawanie teorii, jak i praktyki rehabilitacji. Fizjoterapeuta musi dysponować świetną kondycją fizyczną, stąd w planach zajęć tak wiele godzin sportu. Zajęcia na uczelni to wykłady i ćwiczenia. Obok obowiązkowych praktyk w placówkach opieki zdrowotnej studenci muszą także zaliczyć zajęcia w laboratoriach i specjalistycznych pracowniach.

Perspektywy zawodowe po studiach na kierunku fizjoteriapia

Znalezienie pracy w tym zawodzie nie należy do szczególnie trudnych wyzwań. Liczba miejsc, w których może pracować fizjoterapeuta jest imponująca. Należą do nich:

  • prywatne i publiczne placówki ochrony zdrowia;
  • sanatoria;
  • prywatne gabinety masażu;
  • uczelnie, szkoły masażu i fizjoterapii.
Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź najpopularniejsze kierunki studiów w Polsce

Jakie informacje o kierunku studiów są ważne?
Jak powinien wyglądać idealny opis kierunku studiów? Jeśli szukasz studiów – możesz wskazać, co jest dla Ciebie ważne. Jeśli już studiujesz – możesz pomóc przyszłym kandydatkom i kandydatom.