Site logo

Studia na kierunku bezpieczeństwo zdrowotne

“W zdrowym ciele, zdrowy duch” – tak mówi stare porzekadło. Jak ważne jest zdrowie dla prawidłowego funkcjonowania jednostki i państwa można się przekonać rozpoczynając studia na kierunku Bezpieczeństwo zdrowotne. Na Zachodzie studia związane z tego typu działalnością cieszą się dużym zainteresowaniem. W Polsce coraz więcej uczelni oferuje studia, po których realnie będzie można wpływać na politykę zdrowotną państwa. Studia mają charakter interdyscyplinarny, a program studiów dotyczy wielu zagadnień. Chcesz wiedzieć jakich?

Chętnych nie brakuje, więc można liczyć, że już w najbliższych latach sytuacja zdrowotna Polaków znacznie się poprawi. Studia pierwszego stopnia oraz studia podyplomowe uruchomiono z myślą o osobach, zarządzających instytucjami zdrowotnymi, które za pomocą skoordynowanych działań będą promować, polepszać, chronić i przywracać zdrowie w każdych warunkach.

Edukacja na Bezpieczeństwie zdrowotnym trwa, w zależności od rodzaju studiów trwa trzy i pół roku (licencjackie) lub rok (podyplomowe). Po zakończeniu pierwszego etapu kształcenia student uzyskuje tytuł licencjata i może kontynuować naukę na studiach magisterskich tematycznie powiązanych z kierunkiem Bezpieczeństwo zdrowotne.

Bezpieczeństwo zdrowotne – kierunek studiów

W trakcie studiów:

Studenci nabywają wiedzę merytoryczną i specjalistyczne umiejętności pozwalające organizować służbę medyczną i zarządzać nią w dowolnym miejscu i czasie. Osoby studiujące Bezpieczeństwo zdrowotne uczą się jak sprawnie kierować i koordynować pracę sił medycznych na danym obszarze w czasie klęski żywiołowej lub innego zagrożenia, by zapewnić dostęp do opieki medycznej jak największej liczbie ludzi. Poznają skuteczne sposoby promowania zdrowego trybu życia korzystając z różnorodnych środków masowego przekazu.

Zdobywają doświadczenie w prowadzeniu edukacji prozdrowotnej w zakładach pracy, szkołach, zakładach karnych, urzędach, instytucjach, itp. Studenci tego kierunku stają się także specjalistami w dziedzinie modelowania dobrego dla życia środowiska, wpływającego bardzo pozytywnie na zdrowie jednostek i całych społeczności. W przyszłości będą musieli także kontrolować przestrzeganie podstawowych norm dotyczących bezpieczeństwa zdrowotnego, w tym szczególnie sprawiedliwego i równego dostępu do służby zdrowia wszystkich obywateli.

Po studiach:

Na absolwentów czeka praca w roli doradców do spraw bezpieczeństwa zdrowotnego w placówkach medycznych, instytucjach promujących postawy prozdrowotne i organizacjach związanych z ochroną zdrowia. Osoby po Bezpieczeństwie zdrowotnym znajdą zatrudnienie w urzędach, gdzie będą mogły zajmować się gromadzeniem dokumentacji potrzebnej do diagnozowania poziomu zdrowia populacji polskiej oraz sporządzania formularzy wskazujących istotne zagrożenia w obszarze bezpieczeństwa zdrowotnego.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Studia na kierunku inżynieria ekologiczna

Inżynieria ekologiczna to nauka zajmująca się ochroną przyrody, kształtowaniem krajobrazu przyrodniczego, metodyką naukowo-badawczą, gospodarką odpadami, niekonwencjonalnymi źródłami energii, zarządzaniem środowiskiem oraz edukacją ekologiczną. Z wszystkimi

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję