Studia na kierunku bałtyckim. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

Studia bałtyckie to interdyscyplinarny kierunek łączący w sobie zagadnienia historii, kultury, języków obcych, gospodarki i stosunków międzynarodowych. Jak sama nazwa wskazuje, dotyczy on państw basenu Morza Bałtyckiego. Jeżeli interesuje Cię ten region w całości lub którekolwiek z jego państw i myślisz np. o pracy w branży turystycznej, powinieneś zainteresować się kierunkiem bałtyckim. Wskazane będą też zainteresowania historyczne oraz łatwość w poznawaniu języków obcych.

Jak wygląda program studiów na kierunku bałtyckim?

Jako student kierunku bałtyckiego poznasz bliżej takie państwa jak: Litwa, Łotwa, Estonia, Szwecja, Norwegia, Dania oraz Niemcy. Zapoznasz się z ich historią, kulturą materialną i duchową oraz geografią. Program studiów zakłada także intensywną naukę języków obcych, zależnie od wybranej specjalności: bałtyckiej, skandynawskiej lub niemieckiej.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku bałtyckim. Sprawdź ofertę uczelni

Perspektywy pracy po studiach na kierunku bałtyckim:

Absolwent kierunku bałtyckiego może znaleźć zatrudnienie m.in. w branży turystycznej – jako przewodnik (po ukończeniu odpowiedniego kursu) lub organizator ruchu turystycznego. Jego wiedza i kompetencje będą także przydatne w firmach i instytucjach prowadzących współpracę międzynarodową z państwami bałtyckimi. Może także rozwijać się naukowo w zakresie studiów bałtyckich czy wykorzystać swoją wiedzę teoretyczną jako komentator lub korespondent w mediach.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź najpopularniejsze kierunki studiów w Polsce

Jakie informacje o kierunku studiów są ważne?
Jak powinien wyglądać idealny opis kierunku studiów? Jeśli szukasz studiów – możesz wskazać, co jest dla Ciebie ważne. Jeśli już studiujesz – możesz pomóc przyszłym kandydatkom i kandydatom.