Site logo

Studia dualne WSEI, czyli łączenie studentów z pracodawcami

Brak doświadczenia zawodowego dotyka wszystkich na rynku pracy: zarówno wkraczających na rynek absolwentów, jak i pracodawców, którzy dbają o efektywność swoich kadr. Czy młody człowiek jest w stanie spełnić oczekiwania, łącząc jednocześnie edukację akademicką z pracą zawodową? Tak, ponieważ Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie uruchamia studia o maksymalnie praktycznym charakterze.

WSEI, czyli studia + praktyka = praca

Współczesne przedsiębiorstwa i organizacje w większości oparte na wiedzy, wymagają wykształcenia kadr wyróżniających się zarówno wysokimi kwalifikacjami teoretycznymi, zawodowymi, jak również kompetencjami miękkimi, takimi jak przedsiębiorczość, umiejętność adaptacji, elastyczności pracy w zespole nad konkretnymi projektami. Studia dualne, które wprowadza Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie gwarantują wypracowanie w studencie wszystkich tych kompetencji.

W ofercie kształcenia Uczelni na rok akademicki 20192020 znajduje się nowa forma kształcenia stacjonarnego – studia dualne. Osoba ucząca się na studiach dualnych część zajęć będzie odbywać na Uczelni przyswajając niezbędną wiedzę akademicką, a równolegle będzie zdobywać wiedzę praktyczną bezpośrednio u pracodawcy. Jest to forma nauki, która z pewnością poprawi jakość kształcenia wpływając na szybszą adaptację studenta w przyszłej pracy zawodowej. Studenci spędzą na praktykach zawodowych u pracodawców w okresie 3 lat od 6 do 9 miesięcy. Program studiów obejmuje niezbędny zakres wiedzy teoretycznej zdobywanej w trakcie wykładów, ćwiczeń i laboratoriów w WSEI przeplatających się z okresami pracy w przedsiębiorstwie. Studia dualne są bezpłatne. Za wszystkie godziny spędzone w trakcie studiów dualnych u pracodawcy student otrzyma wynagrodzenie. Najlepsi mają szansę na stałe zatrudnienie.

Studia dualne pierwszego stopnia będą prowadzone na kierunkach:
– Administracja (Specjalności: „Administracja publiczna” i „Administracja cyfrowa”),
– Finanse i Rachunkowość („Rachunkowość i zarządzanie podatkami”)

Studia dualne drugiego stopnia z kolei, będą prowadzone na kierunkach:
– Zarządzanie (E-biznes & zarządzanie firmą” i „Zarządzanie w sektorze publicznym i pozarządowym”)
– Informatyce („Cyberbezpieczeństwo i administrowanie systemami informatycznymi”, „Programowanie i analiza danych”).

Natomiast studia inżynierskie z dualnym programem studiowania będzie można odbyć na kierunku Informatyka („Programowanie i technologie WEB”, „Sieci i bezpieczeństwo Informacji”).

Studia dualne to obecnie jedna z najbardziej oczekiwanych przez pracodawców form studiowania. Proponowane przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie kierunki studiów zyskują nową, jeszcze lepszą jakość przez nadanie im charakteru większej użyteczności i praktyczności zawodowej, która będzie bardzo mocnym punktem w CV absolwenta, wyróżniającym go na rynku pracy.

Korzyści ze studiów dualnych

Korzyści dla Pracodawców: realny wpływ na rozwój przyszłego pracownika, przystosowanie przyszłego pracownika do stanowiska pracy- oszczędność czasu na wdrażanie go w pierwszych miesiącach pracy, przekazanie know-how firmy sprawdzonej osobie, szansa na pracownika, który na dłużej zwiąże się z firmą, współpraca z renomowaną Uczelnią Wyższą i otoczeniem akademickim.

Korzyści dla Pracowników: skonfrontowanie wiedzy pozyskiwanej na Uczelni z wiedzą potrzebną do wykonywania konkretnych obowiązków, zdobywanie praktycznych umiejętności i zwiększanie swojego doświadczenia zawodowego, możliwość otrzymania stałego zatrudnienia, otrzymasz referencje przydatne podczas poszukiwania innej pracy,

Korzyści dla kandydatów na studia: zdobycie praktycznej wiedzy i doświadczenia od razu po ukończeniu szkoły średniej, wykładowcy to praktycy pracujący w danej branży- poznanie ich środowiska pracy, student już na wczesnym etapie nauki weryfikuje swoje wyobrażenia o przyszłym zawodzie, nieodpłatna możliwość studiowania oraz zdobycia tytułu licencjata, inżyniera, magistra, możliwość otrzymania różnego rodzaju stypendiów, zdobycie wykształcenia wraz z dodatkową unikalną wiedzą z przedsiębiorstwa.

Zasady naboru na studia dualne WSEI

Rekrutacja elektroniczna na rok akademicki 2019/2020 rozpocznie się od 4 maja i potrwa do 31 sierpnia 2019 r. Wystarczy wejść na stronę rekrutacji, wydrukować i wypełnić formularz zgłoszeniowy na studia. Przygotowane dokumenty należy złożyć osobiście lub pocztą do końca sierpnia. Kryteria dodatkowe brane pod uwagę podczas rekrutacji: niepełnosprawność (+1pkt) i obszar wiejski (+1pkt).

Studia są w 100% bezpłatne, ponieważ Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji pozyskała 7,7 mln złotych dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Działania 3.1 Program operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 na realizację tej formy kształcenia.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Uczą, jak operować językiem

Lekarze, pielęgniarki czy inni specjaliści wyjeżdżający do pracy za granicę, muszą dobrze znać język kraju przyszłego pracodawcy. Na sali operacyjnej nikt nie będzie się zastanawiał,

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję