Rzeźba jest kierunkiem wymagającym przede wszystkim dużego talentu plastycznego i zdolności manualnych, a także nowatorskiego spojrzenia na sztukę i pomysłowości. Jest to kierunek przeznaczony dla tych kandydatów, którzy wierzą w swoje zdolności i nie boją się poddać ich krytyce. Rzeźba to również kierunek o charakterze praktycznym, w czasie zaliczeń ważne są przede wszystkim wypracowane umiejętności. Spora część programu studiów jest poświęcona historii sztuki i jej rozwoju na przestrzeni kolejnych dekad i wieków. Chcesz więdzieć więcej?

W trakcie studiów:

Wybrane przedmioty: etyka i estetyka, historia sztuki, technologie rzeźbiarskie, perspektywa i geometria wykreślna, rysunek, projektowanie przestrzeni, ceramika, podstawy rysunku;

Po studiach:

Absolwenci kierunku Rzeźba mają możliwość podjęcia pracy w zespołach projektowych, organizacjach zajmujących się ochroną zabytków kultury, a także instytucjach promujących sztukę, takich jak galerie i muzea. Po ukończeniu specjalności nauczycielskiej mogą pracować w szkolnictwie.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->