Site logo

Rekrutacja 2017: Uniwersytet Rzeszowski

logourUniwersytet Rzeszowski to największa uczelnia w Polsce południowo-wschodniej. Uczelnia kształci ponad 21 tysięcy studentów w obszarze nauk humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, ekonomicznych, medycznych a także ścisłych. Uczelnia prowadzi również Wydział Sztuki oraz Wydział Muzyki. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem rekrutacji na rok akademicki 2017/2018!

Uczelnia będzie prowadziła rekrutację na kilkadziesiąt kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Opłata rekrutacyjna wynosi 80 lub 150 zł dla kierunków (niższa opłata dotyczy kierunków, na których nie przeprowadza się egzaminów wstępnych). Każdy wydział wyznacza własne terminy rekrutacji.

Na Wydziale Rolniczym UR rejestracja rozpoczęła się 15 maja i zakończy 27 lipca. Wyniki zostaną udostępnione 19 lipca, a kandydaci, którzy zakwalifikowali się na listy rankingowe będą mieli czas do 20 lipca na złożenie dokumentów. 21 lipca nastąpi ogłoszenie listy przyjętych w pierwszej turze. Uczelnia planuje uruchomienie drugiej tury, która zakończy się 27 lipca. Kandydaci będą mieli dwa dni na złożenie kompletu dokumentów, a ogłoszenie ostatecznej listy przyjętych odbędzie się 31 lipca.

Wydział Ekonomii rozpocznie rekrutację 1 czerwca. Kandydaci będą mogli się rejestrować do 12 lipca na studia licencjackie oraz do 20 lipca na studia magisterskie. Wyniki pierwszego terminu zostaną przekazane kandydatom na studia pierwszego stopnia 17 lipca, a na drugi stopień – 24 lipca. Ci, którzy dostaną się w pierwszym terminie będą mogli składać dokumenty od 18 do 24 lipca (pierwszy stopień) oraz od 24 do 28 lipca (drugi stopień). Ogłoszenie listy rankingowej zostało zaplanowane na 31 lipca.

Wydział Filologiczny rusza z rejestracją na studia 5 czerwca. Koniec rejestracji przypada na 11 lipca. Uczelnia zaplanowała trzy tury:

  • I – ogłoszenie wyników 17 lipca, składanie dokumentów od 18 do 20 lipca,
  • II – ogłoszenie wyników 21 lipca, składanie dokumentów od 26 do 27 lipca,
  • III – ogłoszenie wyników 25 lipca, składanie dokumentów 28 do 31 lipca.

Ogłoszenie listy przyjętych na studia odbędzie 1 sierpnia.

Wydział Matematyczno-Przyrodniczy rozpoczął rejestrację 15 maja. Dla kandydatów na studia pierwszego stopnia zakończy się ona 13 lipca, a na studia magisterskie 19 lipca. Wyniki zostaną przekazane 17 lipca (studia I stopnia) oraz 19 lipca (studia II stopnia). Przyjęci będą mogli składać dokumenty od 18 do 20 lipca (studia licencjackie) oraz od 21 do 24 lipca (studia magisterskie). Wyniki drugiej tury dla kandydatów na studia I stopnia zastała zaplanowana na 21 lipca, a dla studiów II stopnia na 25 lipca. Kandydaci, którzy dostaną się w tej turze i będą chcieli rozpocząć studia na UR na pierwszym lub na drugim stopniu studiów, są zobowiązani do złożenia dokumentów najpóźniej do 26 lipca. Ogłoszenie listy przyjętych nastąpi 27 lipca.

Wydział Medyczny rozpocznie rejestracje 5 czerwca i zakończy ją 11 lipca. Pierwsza lista rankingowa zostanie udostępniona dla kandydatów 14 lipca. Składanie dokumentów zostało zaplanowane na następujące terminy:

  • 15-17 lipca,
  • 18-21 lipca,
  • 24-27 lipca,
  • 29 lipca-5 sierpnia.

Po każdej turze progi będą obniżane. Ogłoszenie listy przyjętych nastąpi po wypełnieniu limitów miejsc na wszystkich kierunkach.

Wydział Muzyki rozpoczął rejestracje elektroniczną 15 maja. Kandydaci mogą rejestrować się najpóźniej do 7 lipca. Pierwsze listy rankingowe zostaną udostępnione 18 lipca, a dokumenty będzie można składać najpóźniej do 20 lipca. Ostateczna lista zostanie udostępniona przez uczelnie 24 lipca.

Na Wydziale Pedagogicznym rejestracja zostanie otwarta 1 czerwca, a jej koniec zaplanowano na 10 lipca. Pierwsze wyniki zostaną opublikowane 14 lipca, a przyjęci kandydaci będą mogli składać dokumenty do 21 lipca. W tym samym dniu zostaną opublikowane wyniki drugiego naboru. Kandydaci, którzy zakwalifikowali się w tej turze będą mogli dostarczyć dokumenty najpóźniej do 26 lipca. Uczelnia zaplanowała również trzeci nabór, którego wyniki zostaną udostępnione 26 lipca. Ci, którzy zostaną przyjęci będą mogli składać dokumenty do 28 lipca. Ogłoszenie listy przyjętych odbędzie się 31 lipca.

Wydział Prawa i Administracji ruszył z rejestracją na studia już 15 maja. Ostatnim dniem rejestracji będzie 12 lipca. Wyniki pierwszej tury zostaną udostępnione 17 lipca, a do 20 lipca kandydaci, którzy dostali się na studia, będą mogli składać dokumenty. W tym samym dniu zostaną opublikowane wyniki drugiego naboru, a kandydaci będą mieli czas do 25 lipca na złożenie kompletu dokumentów. Ogłoszenie listy przyjętych nastąpi 27 lipca.

Wydział Socjologiczno-Historyczny zacznie rekrutację 29 maja. Kandydaci zainteresowani studiowaniem na tym wydziale będą mogli się rejestrować w elektronicznym systemie do 18 lipca. Wyniki zostaną opublikowane 21 lipca, a przyjęci kandydaci będą mieli czas do 25 lipca na dostarczenie dokumentów. Dwa dni później zostanie opublikowana ostateczna lista przyjętych na studia.

Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego rozpoczął rekrutacje w połowie maja. Rejestracja zakończy się 22 czerwca. Pierwsze wyniki zostaną udostępnione 6 lipca. Do 12 lipca będzie można składać komplet dokumentów. Ostateczna lista ukaże się 14 lipca.

Wydział Wychowania Fizycznego, podobnie jak Wydział Sztuki rozpoczął rejestracje kandydatów 15 maja. Ostatnim dniem rejestracji będzie 13 lipca. Lista przyjętych na studia zostanie udostępniona dzień później. Do 19 lipca zakwalifikowani kandydaci będą mogli składać dokumenty, a ostateczny ranking zostanie udostępniony przez uczelnię 21 lipca.

Pozawydziałowy Instytut Biotechnologii również rozpoczął już rejestrację w połowie maja. Do 13 lipca będzie można rejestrować się w elektronicznym systemie. 14 lipca zostaną opublikowane wyniki, a przyjęci kandydaci będą mogli składać dokumenty najpóźniej do 28 lipca. 31 lipca zostanie przekazana ostateczna lista przyszłych kandydatów, a od 1 do 12 sierpnia będą rozpatrywane odwołania.

Uniwersytet Rzeszowski będzie również prowadził rekrutację otwartą na wybrane kierunki. Oznacza to, że o przyjęciu kandydatów decyduje kolejność zgłoszeń. Kierunki z wstępem wolnym obejmują:

  • Archeologię (I i II stopień studiów stacjonarnych),
  • Muzeologię (I stopień studiów stacjonarnych,
  • Filozofię (I i II stopień studiów stacjonarnych),
  • Historię ( I i II stopień studiów stacjonarnych),
  • Kulturoznawstwo (I i II stopień studiów stacjonarnych),
  • Turystykę Historyczną i Kulturową (stacjonarne studia I stopnia),
  • Politologię (studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia),
  • Socjologię (studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia),
  • Pracę socjalną (studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia).

ur pakietAby dostać się na niektóre kierunki studiów, będzie trzeba podejść do egzaminów wstępnych lub wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej. Egzamin wstępny na studia I i II stopnia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej odbędzie się 12 lipca. Kandydaci na studia pierwszego stopnia na kierunku Instrumentalistka będą podchodzi do egzaminów wstępnych 13 lipca. Dzień później odbędzie się egzamin dla kandydatów na studia Jazz i muzyka rozrywkową na poziomie studiów licencjackich. Jednym z ostatnich egzaminów jest egzamin wstępny na Muzykologię (II stopień), który odbędzie się 20 lipca. Osoby, które będą chciały studiować na studiach magisterskich na kierunku Administracja czeka egzamin 13 lipca. Egzaminy wstępne dla kandydatów na kierunki prowadzone na Wydziale Medycznym został zaplanowany na 13 lipca. Wydział Matematyczno-Przyrodniczy będzie przeprowadzał egzaminy wstępne dla kandydatów na wszystkie kierunki studiów drugiego stopnia. Egzaminy odbędą się 18 lipca. Egzaminy będą również przeprowadzane na Wydziale Sztuki w terminach 28-30.06.2017 dla kandydatów na kierunki: Sztuki wizualne oraz Grafika.

Rozmowy kwalifikacyjne będą przeprowadzane dla wybranych kandydatów następujących kierunków:

  • Dziennikarstwo – rozmowa kwalifikacyjna dla kandydatów z dyplomem zagranicznym,
  • Filologia polska I stopień – rozmowa kwalifikacyjna dla kandydatów z dyplomem zagranicznym,
  • Filologia polska II stopień studia stacjonarne – rozmowa kwalifikacyjna,
  • Filologia angielska I stopień – egzaminy dla kandydatów ze „starą” maturą,
  • Filologa germańska I stopień – rozmowy kwalifikacyjne dla
  • kandydatów ze „starą” maturą,
  • Filologa germańska II stopień – rozmowa kwalifikacyjna dla absolwentów innych kierunków niż filologia germańska,
  • Filologia rosyjska II stopień – rozmowa kwalifikacyjna dla absolwentów innych kierunków niż filologia rosyjska.
Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

„Miś” na ustach Polaków!

Pluszowy, Uszatek czy legendarny film Stanisława Barei ‐ od wielu lat słowo „miś” jest dla Polaków synonimem najlepszych wspomnień i chwil, które wywołują uśmiech na

Czytaj więcej »

DSW i goście z Nowej Gwinei

Już jutro w Dolnośląskiej Szkole Wyższej spotkają się: małżeństwo papuaskie z plemienia Lanii w zachodniej części Nowej Gwinei oraz Aulia Nisaul, pochodząca z grupy etnicznej

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję