Site logo

Oblężenie Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Powyższy tytuł przywołał u Was wspomnienia z lekcji historii? Nie musicie się jednak martwić, gdyż wrocławska uczelnia nie jest oblegana przez oddziały obcego państwa, a przez rodzimych kandydatów, którzy uznali, że edukacja na kierunkach medycznych jest dla nich najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli Wy również planujecie podjęcie studiów na kierunkach związanych z medycyną, to musicie przygotować się na bardzo mocną konkurencję! O jeden indeks na kierunku lekarskim ubiega się bowiem 25 kandydatów, a 52 osoby walczą ze sobą o 1 indeks na stomatologii! Prawda, że konkurencja jest spora? Jeśli jednak dobrze Wam poszła tegoroczna matura, cechuje Was upór w dążeniu do wyznaczonego celu i swoją przyszłą karierę zawodową widzicie w branży medycznej, to powyższe liczby nie powinny Was martwić!

Jak to było w ubiegłorocznej rekrutacji? Stomatologia także cieszyła się zainteresowaniem ze strony kandydatów – o jeden indeks starało się wtedy 17 chętnych. Kierunek lekarski również zaliczał się do jednego z najpopularniejszych – 9 osób na 1 miejsce. Większą popularność odnotowuje ponadto analityka medyczna oraz dietetyka. Zainteresowanie pozostałymi kierunkami, prowadzonymi przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, utrzymuje się na podobnym poziomie jak w latach ubiegłych.

– Tak duże zainteresowanie studiami na naszej uczelni może wynikać z wielu czynników. W ubiegłym roku studenci wybrali nasz Uniwersytet jako uczelnię najbardziej przyjazną studentom. W niedawno opublikowanym rankingu “Perspektyw” wyraźnie widać, że pniemy się do góry, jesteśmy piątym Uniwersytetem Medycznym w Polsce, zajęliśmy pierwsze miejsce pod względem publikacji naukowych na Dolnym Śląsku, a także zajęliśmy czołową lokatę, jeśli chodzi o warunki kształcenia – tłumaczy prof. Marek Ziętek, rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

W tegorocznej rekrutacji na studia, żeby dostać się na najbardziej oblegane kierunki nie wystarczą już jednak wysokie oceny z matury na poziomie rozszerzonym z chemii i biologii. Brane będą bowiem pod uwagę także stopnie z matematyki lub fizyki.

Źródło: onet.pl

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję