Site logo

Międzynarodowy konkurs dla kreatywnych studentów

Global Innovation Tournament to międzynarodowy konkurs dla studentów organizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości we współpracy z Uniwersytetem Stanforda. Zespoły kreatywnych studentów mają tydzień czasu aby stworzyć innowacyjne rozwiązanie dla globalnego wyzwania. 
W ramach konkursu studenci przesyłają swoje prace w formie krótkiego klipu wideo do serwisu YouTube. Lokalni organizatorzy z kilkudziesięciu krajów świata, wybiorą najlepsze prace i prześlą je do Uniwersytetu Stanforda który je oceni. Globalni zwycięzcy zostaną ogłoszeni na stronie internetowej Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Dla uczestników konkursu 6 listopada na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym odbędą się warsztaty z innowacji i kreatywnego rozwiązywania problemów.
Przedsiębiorczość polega na wykorzystaniu zasobów i podejmowaniu działań w celu tworzenia wartości – głosi idea konkursu. Wiemy że polscy studenci są bardzo przedsiębiorczy. Pokażemy że są też innowacyjni i potrafią stworzyć nową wartość nawet dla globalnego wyzwania – mówi Maciej Jankowski, koordynator Global Innovation Tournament w Polsce.
Prace należy wysłać do 12 listopada. Lokalni zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 16-22 listopada a globalnych zwycięzców poznamy 3 grudnia. W Polsce koordynatorem Global Innovation Tournament jest Netcamp we współpracy z Wydziałem Informatyki ZUT oraz Szczecińskim Parkiem Naukowo-Technologicznym.
Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Rosyjski człowiek sukcesu

Ma w kieszeni trzy czwarte rosyjskiego internetu, dobre relacje z Kremlem, Naszą-klasę. Teraz sięgnął po amerykański Facebook – Chcesz poznać człowieka, który trzęsie rosyjskim internetem?

Czytaj więcej »

Warsztaty dla młodych dziennikarzy

Warsztaty w laboratoriach naukowych sfinansuje młodym dziennikarzom Unia Europejska w ramach programu “Moja nauka” (MY SCIENCE). Do 15 lipca zainteresowani naukową tematyką żurnaliści mogą przesyłać

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję