Matura 2022: Rozkład jazdy

Odkąd Centralna Komisja Egzaminacyjna oficjalnie ogłosiła daty tegorocznych matur, zegar jakby zaczął tykać szybciej i głośniej. Sprawdź terminy matur i terminy ogłoszenia wyników egzaminu dojrzałości.

Niemal każda epoka i każde społeczeństwo miało swój egzamin, który musiał zdać młody człowiek, aby zostać uznanym za dorosłego członka społeczności. W Polsce egzamin dojrzałości został wprowadzony już w latach dwudziestych XIX wieku. W zależności od etapu burzliwej historii Polski ostatnich stu lat, system oświaty ulegał zmianie. To co nie uległo i najprawdopodobniej nie ulegnie zmianie nigdy, to sam egzaminacyjny akt wchodzenia w dojrzałość. Że możemy porozmawiać o maturze z rodzicami, dziadkami, a nawet pradziadkami!

Termin matury

Egzaminy dojrzałości w 2022 roku odbywają się w podstawowym terminie  między 4 maja, a 23 maja.

Ogłoszenie wyników matur

Terminy zarówno egzaminów pisemnych, jak i ustnych zostaną ogłoszone na początku lipca.

Termin matury poprawkowej

Poprawkowe matury odbędą się w drugiej połowie sierpnia.

Ogłoszenie wyników poprawek

Wyniki poprawkowej matury będą ogłoszone w pierwszej połowie września.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Słowniczek studenta
Miłosz Szkudlarski

Uczelnia publiczna

Uczelnia publiczna – występuje w przyrodzie zwykle jako uniwersytet, politechnika, akademia lub państwowa wyższa szkoła zawodowa. Wygaszane są kolegia.

Czytaj więcej »
Słowniczek studenta
Miłosz Szkudlarski

Kampania wrześniowa

Kampania wrześniowa – jeśli ją zaczniesz, będzie oznaczało, że poległeś albo odniosłeś ciężkie rany w czasie sesji egzaminacyjnej. Ale nie martw się – podobno student

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję